Небувалий попит на велосипеди привів до дефіциту цього двоколісного транспорту на світовому ринку. В Україні за останні місяці продажі зросли вдвічі та більше, а у Франції – в три з половиною рази.
У веломайстернях аншлаг. Стільки замовлень ще не було. Навіть до пандемії. Охочих відремонтувати двоколісний транспорт або зібрати ексклюзивну модель – довга черга.
«Велосипедистів стало більше, поломок у них більше, і обслуговують велосипеди люди регулярно», – розповів власник веломайстерні.
Попит на велосипеди почав рости ще в травні. Тоді різко підскочив онлайн-продаж. А після скасування режиму самоізоляції всі кинулися масово скуповувати двоколісний транспорт в магазинах. За оцінками експертів, в Україні за два місяці карантину продаж велосипедів зріс удвічі.
Зупинений громадський транспорт і метро на замку автоматично змінили антураж українських вулиць – окрім страшних заторів, одразу кидаються в око занедбані старі авто, місце яким вже давно на звалищі. Однак, коли припекло, власники витягли їх із забуття. Значно побільшало електросамокатів і звісно велосипедів, двоколісний перетворився на доступний і безпечний засіб пересування в карантині.
Столичні велосипедисти проти київських заторів та заборони громадського транспорту. За два місяці карантину продаж роверів збільшився у 2-2,5 рази.
Якщо раніше українці сприймали двоколісного коня як розвагу або спорт, то тепер все більше байк стає повноцінним транспортом.
«А що для вас велосипед? Велосипед це задоволення перш за все для мене», – зазначив велолюбитель Андрій. Продажі пішли вгору після карантину. Багато скучили по прогулянках, стало більше і тих, хто веде активний спосіб життя. І поки фітнес-центри тимчасово були закриті, любителі спорту шукали заміну. Ще одна причина – намагаються менше користуватися громадським транспортом через коронавируса. Одні знову пересіли на машини і встали в пробках, інші вибрали електросамокати і велосипеди.
«Ми дивимося, у когось ціни піднялися, там на гірські велосипеди, у інших на колишньому рівні тримається, хтось сезонні знижки робить і залишки розпродає. Тренди різноспрямовані», – додала засновник компанії зі створення велоінфраструктури Юлія Гончарова.
Велобум охопив сьогодні весь світ. У багатьох магазинах закінчилися бюджетні моделі велосипедів. Продавці змушені навіть закуповувати для перепродажу старий транспорт. Уряди європейських країн безпечний в умовах пандемії спосіб відпочинку підтримують. Так, у Франції веломайстерня знижують клієнтам рахунок на 50 євро. Пізніше ці кошти їм повертає держава.
«Збільшилася швидкість розвитку велоінфраструктури, ті плани, які були на чотири роки, виконані за місяць, прокладено сотні кілометрів велодоріжок, відкриті десятки станцій велопрокату в нових районах, саме для розвитку велоструктури, щоб люди могли цим скористатися», – сказав житель Барселони Денис Москалець .
Разом з велосипедами різко виросли так само продажу скейтборду, самокатів і роликових ковзанів.