Двоє колаборантів отримали по 15 років ув’язнення за боротьбу проти України

Двоє колаборантів отримали по 15 років ув’язнення за боротьбу проти України

За матеріалами військової контррозвідки та слідчих Служби безпеки України двоє громадян, які воювали на боці РФ проти Сил оборони, отримали по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. Один із засуджених отримав вирок заочно, оскільки переховується на тимчасово окупованому півострові Крим.

Про це повідомила СБУ.

За даними слідства, обидва зловмисники — жителі Криму, які після захоплення півострова приєдналися до збройних формувань Росії.

Перший — 52-річний мешканець Сімферополя, який виїхав до Росії, підписав контракт у Смоленському військкоматі та став стрільцем 37-го мотострілецького полку РФ. Його перекинули на Лиманський напрямок, де під час боїв за селище Терни українські військові знищили всю штурмову групу, а він потрапив у полон як єдиний вцілілий.

Другий — колишній інженер Центру управління польотами космічних апаратів України, дислокованого у Євпаторії. Після окупації об’єкта у 2014 році він перейшов на бік ворога, надавши РФ доступ до секретної документації, отримав російський паспорт та звання майора в окупаційному угрупованні.

Обох засуджено за кількома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада (чч. 1, 2 ст. 111), колабораційна діяльність (ч. 7 ст. 111-1) та дезертирство (ч. 1 ст. 408).

За словами СБУ, комплексні заходи тривають для притягнення до відповідальності засудженого, який перебуває на тимчасово окупованій території.

Поділитись