Дослідники запустять в Космос літаючу теплицю

Дослідники запустять в Космос літаючу теплицю

Незабаром літаюча теплиця буде самостійно обертатися навколо Землі. Цього літа дослідний супутник з Бремена, всередині якого будуть перебувати насіння помідорів, запустять в космос. 

В космічній теплиці томати будуть рости в різних умовах гравітації — на півроку в умовах гравітації Місяця, а потім на півроку з гравітацією Марса, передає agronews.ua.

«В остаточному підсумку ми моделюємо і тестуємо теплиці, які можуть бути поміщені на Місяць або Марс (всередині середовища існування), надаючи свіжі продукти для екіпажу, використовуючи закриту систему для переробки відходів в добрива», — заявив біолог, який очолює наукову місію, Йенс Хауслаге.

У місячному середовищі теплиця буде розташовуватися в закритому просторі, оскільки навіть космонавти, перебуваючи в даних умовах, знаходяться в атмосфері, схожою з Земною. Рослинам доведеться адаптуватися до нових умов гравітації. Відомо, що гравітація Місяця в 6 разів слабше Земної, тяжіння на Марсі — в три рази менше, ніж на Землі.

Дослідники з Німецького аерокосмічного центру (DLR) в Бремені і Кельні будуть спостерігати за подіями в невеликій екосистемі всередині супутника. За словами керівника проекту Хармута Мюллера, остаточні результати важливі для майбутніх космічних польотів на Місяць і Марс.

Дослідження по вирощуванню томатів в космосі триватиме близько півтора року.

Поділитись