Будинку Гітлера в Австрії знайшли застосування

Будинку Гітлера в Австрії знайшли застосування

В австрійському місті Браунау у будинку, де народився Адольф Гітлер, проводитимуть тренінги з прав людини для поліції.

Про це повідомляє місцевий телеканал ORF.

Реконструкція будівлі під потреби поліції має розпочатися вже восени. Експертна комісія, яка займалася питанням долі будинку, виключила знесення чи створення на його базі меморіалу.

Нагадаємо, що Гітлер народився у Браунау, біля кордону з Німеччиною, 1889 року. Його родина переїхала звідти, коли майбутньому диктаторові було три роки. 1938 року, коли Гітлер уже прийшов до влади в Німеччині, нацисти викупили будинок. 1952-го року його повернули собі перші власники.

Питання долі будинку вирішується вже давно. У 2016 році австрійська влада взяла його під контроль після багаторічних суперечок з останньою власницею — Герліндою Поммер, сім’я якої володіла будинком близько століття. До цього жінці виплачували близько 5 тисяч євро на місяць, а будинок використовували як центр для осіб з обмеженими можливостями.

2019 року будинок остаточно перейшов у власність уряду, а Поммер отримала 810 тисяч євро компенсації. МВС країни заявляло, що хоче створити там поліцейську дільницю. Відомство вважає, що використання будівлі під потреби поліції має продемонструвати, що вона ніколи більше не нагадуватиме про націонал-соціалізм.

Поділитись