Boeing за весь січень не оформив жодного нового замовлення на літаки вперше з 1962 року. Головний конкурент американського виробника, Airbus, навпаки, відзвітував про рекордну кількість замовлень за 15 років.
Американська компанія Boeing в січні не оформила жодного нового замовлення на літаки. Такого у одного з найбільших в світі виробників авіаційної, космічної та військової техніки не було з січня 1962 року народження, пише Reuters.
Через кризу, яка почалася після двох катастроф за участю колись найпопулярнішого в США лайнера 737 MAX, минулого місяця компанія поставила замовникам тільки 13 літаків. Для порівняння в минулому році Boeing завершив січень із 45 новими замовленнями і поставками 46 літаків.
Більшість авіакомпаній не оформляють нові замовлення на 737 MAX, поки Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) не поверне дозвіл на польоти цієї моделі. В результаті Boeing змушений щомісяця нести величезні фінансові втрати, опинившись позаду свого європейського конкурента Airbus. Ця компанія, чиї виробничі потужності знаходяться у Франції, на минулому тижні оголосила про найбільший за останні 15 років кількість замовлень в січні. За місяць Airbus оформила 274 нових замовлення на поставку комерційних літаків.
Для Boeing 2019 рік став найгіршим за обсягами замовлень. Це призвело до зупинки виробництва літаків 737, що сталася вперше за 20 років, і відставку генерального директора Денніса Мюленбурга, який очолював компанію з липня 2015 року. Крім того, за оцінками агентства Fitch Ratings, в минулому році Boeing майже подвоїв свій борг до $ 27 млрд.
У жовтні 2018 лайнер новітньої моделі Boeing 737 MAX розбився в Індонезії, а в березні 2019 го крах літака цього ж типу відбулося в Ефіопії. Жертвами двох катастроф стали 346 осіб. Після другого краху використання 737 MAX було зупинено по всьому світу, і компанія призупинила їх виробництво. Відновити польоти, не отримавши дозвіл від FAA, Boeing не може.