Близько 7% населення зможуть покинути Україну після зняття обмежень на виїзд за кордон

Близько 7% населення зможуть покинути Україну після зняття обмежень на виїзд за кордон

Ще близько 7% українців можуть покинути Україну після того, як будуть зняті обмеження на виїзд за кордон.

Про це в інтерв’ю «Телеграфу» розповів керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

За його словами, під час соціологічних опитувань близько 7% українців декларують бажання переїхати за кордон у найближчому майбутньому. Серед молоді таких удвічі більше – 15%. Соціолог припускає, що насправді охочих може бути навіть більше, але не всі готові говорити про це відкрито.

Втім бажання виїхати за кордон ще не означає, що людина справді поїде, натякає Антипович.

«Якась частина чоловіків виїде, але ті, хто хотіли втекти від мобілізації, вони вже це зробили. Ті, хто могли. Ті, хто не змогли або не хотіли, вони максимум поїдуть до своїх дружин і дітей, які перебувають за кордоном. Тому якийсь відтік населення при відкритті кордонів можливий, але він не є вже таким критичним. Особливо при тих мільйонах українців, які вже виїхали за кордон», – каже соціолог.

Разом з тим найбільшу небезпеку Антипович бачить у масовому вивезенні дітей з країни.

«Дітей дуже багато виїжджає. Багато родин прикривають своє власне бажання виїхати за кордон думкою про дітей. «Я хочу, щоб моя дитина жила в спокійному суспільстві, в мирі, мала перспективи, матеріальне забезпечення, тому я хочу її вивезти за кордон. А оскільки дитина у мене ще мала, то я теж з нею поїду». Тобто своє власне бажання мігрувати українці прикривають дітьми», – пояснив він.

Також соціолог відзначає, що молодь загалом є більш схильною до виїзду за кордон через свою більшу мобільність та бажання позбутися обмежень.

«Молодь … справді хотіла би дещо іншого життя з меншими обмеженнями. А війна несе великі обмеження. І це не тільки про комендантську годину, це і про внутрішню мораль: не святкувати, не співати пісень, не ходити на дискотеки, не витрачати кошти на зайве. А молодь хоче відпочинку, розваг, легкості буття. Це характерно для молодого віку. Чи можна за це засуджувати молодь? Та, напевно, ні», – зауважив Антипович.

Поділитись