Берлін затримує передачу Києву самохідних установок Gepard

Берлін затримує передачу Києву самохідних установок Gepard, так і не надавши українській стороні коректну інформацію для отримання озброєння, пише Welt із посиланням на джерела в українському уряді.


«Досі міністр оборони Крістін Ламбрехт не поінформував український уряд, що Києву доведеться самому замовляти зенітні установки Gepard у збройової компанії Krauss-Maffei Wegmann (KMW). <…> Натомість Україні повідомили, що вона отримає танки безпосередньо від федерального уряду», — пише видання.

Зазначається, що обіцянки Німеччини Україні повністю розходяться із заявами Ламбрехта для німецької громадськості. Так наступного дня після оголошення про постачання Gepard глава Міноборони стверджувала, що угода буде здійснена через контракт між Україною та KMW, а федеральний уряд лише дає дозвіл на операцію.

«Станом на 6 травня Міноборони «не знає, коли заявлені зенітні установки Gepard будуть поставлені Україні»», — йдеться у відповіді військового відомства ФРН на запит депутата Серапа Гюлера.

Крім того, країна досі не отримала формального схвалення німецького уряду заявка від німецького концерну Rheinmetall на постачання 100 БМП Marder, а також заявка на постачання 88 танків Leopard.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,