Астрономи виявили загадковий об’єкт на краю Сонячної системи, який «танцює» з Нептуном

Астрономи виявили загадковий об’єкт на краю Сонячної системи, який «танцює» з Нептуном

На околицях Сонячної системи астрономи виявили транснептуновий об’єкт 2020 VN40, який перебуває у синхронному орбітальному «танці» з Нептуном.

Про відкриття повідомляється в журналі The Planetary Science Journal, з посиланням на матеріал Space. Нововиявлений об’єкт обертається навколо Сонця один раз на кожні десять обертів Нептуна, тобто рік на 2020 VN40 триває приблизно 1648 земних років. Це перший зафіксований об’єкт із такою резонансною орбітою.

Дослідники вважають, що Нептун тимчасово «захопив» цей об’єкт своєю гравітацією, внаслідок чого сформувалася унікальна траєкторія руху.

Особливістю 2020 VN40 є його сильно нахилена орбіта — середня відстань від Сонця у 140 разів перевищує дистанцію між Землею і Сонцем. Його рух синхронізований з орбітою Нептуна, проте, на відміну від інших подібних об’єктів, він наближається до Сонця тоді ж, коли і сама планета, але залишається далеко нижче площини Сонячної системи.

«Цей новий рух схожий на пошук прихованого ритму в пісні, яку, ми думали, що знаємо. Це може змінити наше уявлення про те, як рухаються віддалені об’єкти», — зазначає співавторка дослідження Рут Мюррей-Клей.

Науковці наголошують, що відкриття демонструє існування ще не досліджених типів руху транснептунових тіл і змушує переосмислити уявлення про динаміку зовнішніх регіонів Сонячної системи.

Керівниця дослідження Розмарі Пайк зазначила:

«Це великий крок для розуміння зовнішньої частини Сонячної системи. Ми бачимо, що навіть дуже віддалені регіони залишаються під гравітаційним впливом планет і можуть приховувати несподівані об’єкти. Це дає нові підказки щодо еволюції Сонячної системи».

Поділитись