Астрономи скоро зможуть пояснити “миготіння” Місяця

Астрономи скоро зможуть пояснити “миготіння” Місяця

Люди спостерігали спалахи світла, що надходять з Місяця, протягом тисяч років, але ми все ще не розуміємо, чому це відбувається або що його викликає.

Дивне явище відоме як перехідний місячний феномен, але астроном з Німеччини вважає, що знаходиться на порозі вирішення цієї загадки. Хакан Каял з університету Вюрцбурга з Баварії працює над проектом, який може розкрити, що викликає швидкі зміни світла і темряви на Місяці. Він використовує абсолютно новий тип телескопу, який розташовано в Іспанії. Його почав використовувати з квітня, але вже досягнув прогресу.

За словами Каяла, спалахи зазвичай являють собою спалахи світла, які з’являються і зникають протягом однієї або двох секунд, хоча в літературі також документовані спостереження, які освітлюють поверхню протягом декількох хвилин або навіть годин. Сплески світла раніше були описані як свого роду іскри, часто червоного або рожевого кольору, які сягають 10 миль в діаметрі.

Найпопулярніші пояснення причин цього явища – це метеорити або виділення газу або парів, можливо, землетрусів, які можуть затуманювати поверхню і ненормально відбивати світло. Також можливий електростатичний розряд через взаємодію з сонячним вітром абоі випромінювання світла, викликане руйнуванням породи Місяця.

Нова система телескопів Kayal, яка досі розробляється, є досить низькою за бюджетом і включає два телескопи, які постійно спостерігають за Місяцем і передають інформацію на комп’ютери, що працюють завдяки штучному інтелектуальному програмному забезпеченню. Воно має завдання виділити місячні спалахи та виокремити їх від інших явищ, таких як, наприклад, метеорити.

Поділитись