Археологи в Перу, у місті Уака ель-Торо, виявили стародавній храм шанувальників воді.
Як пише znaj.ua, археологи, які займалися розкопками, припускають, що храм побудували на місці злиття двох річок, і місцеві жителі проводили в ньому ритуали приблизно до 300 року нашої ери.
Зазначається, що х’рам складався з гігантських кам’яних блоків, на яких зображені петрогліфи. У передній частині храму археологи виявили спеціальний вівтар з ямками, в які збирали дощову воду. Такий ритуал є типовими для культу родючості.
В ширину храм дорівнює довжині 40 метрів, в довжину – 56 метрів. Периметр будівлі оточений великими каменями. Археологи повідомляють, що будували храм в три етапи. Найстарішу частину побудували примітивно, далі використовували каміння, а величезні камені з’явилися на третьому етапі будівництва. Камені для будівництва привозили здалеку.
У храмі археологи знайшли 21 поховання. Як встановили дослідники, одне з них відноситься до культури чавина, і йому понад 2000 років. Решта 20 поховань відносяться до більш пізньої культури інків чіму – в них археологи знайшли судини, куди збирали дари. Також в могилах знайшлися ножі та мідні кільця.