Антибактеріальна чистка кондиціонера задля здоров’я людини

Антибактеріальна чистка кондиціонера задля здоров’я людини

Кондиціонери встановлені зараз майже в кожному домі чи квартирі. Вони створюють сприятливу температуру у приміщенні впродовж багатьох років служби. Аби їхня робота не впливала негативно на стан здоров’я людини, бажано регулярно проводити антибактеріальну чистку.

Чому це так важливо

Окрім охолодження та нагрівання повітря, кондиціонери фільтрують його від бактерій та різного роду грибків, які здатні накопичуватися всередині. Якщо цього не робити, то накопичений у фільтрах бруд може призвести до виходу техніки з ладу або ж вона буде працювати з мінімальною силою. Частково зробити чистку можна самостійно, промиваючи сітчастий фільтр і піддон. В інших випадках для повноцінного очищення необхідно звернутися за допомогою до майстра в цій справі.

Чим небезпечні цвіль та інші забруднення в фільтрах кондиціонера

У процесі охолодження повітря на фільтри потрапляє пил. Далі він накопичується на випарнику, де стає ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Тому так важливо проводити чистку вчасно. Адже потім ці мікроорганізми розповсюджуються по всій кімнаті та потрапляють до нашого організму, викликаючи головний біль, астму, пневмонію, кашель та шкірні захворювання. В кінцевому рахунку, імунітет людини послаблюється, хвороби прогресують, стан здоров’я погіршується.

Технологія проведення чистки кондиціонера

Зазвичай майстри для проведення антибактеріальної чистки виконують конкретну послідовність дій:

  1. Демонтування панелі та інших деталей, які перешкоджають доступу до забруднених частин кондиціонера.
  2. Очищення усіх елементів від пилу та бруду.
  3. Обробка внутрішньої частини кондиціонера спеціальними антибактеріальними засобами.
  4. Зібрати кондиціонер в зворотній послідовності.

Після очищення рекомендується деякий час не вмикати компресор пристрою, а користуватися лише вентилятором.

Як запобігти забрудненню кондиціонера

Щоб запобігти перебоям у роботі спліт-системи та її забрудненню, потрібно дотримуватися певних правил:

  • Правильно встановлювати прилад. Розміщення кондиціонера в місцях, де циркулює мало повітря або ж постійно з’являється волога, неодмінно призведе до його забруднення та появи бактерій. Тому важливо встановлювати кондиціонер в місцях з гарним притоком повітря та за відсутності підвищеної вологості.
  • Підтримувати чистоту в місці розташування спліт-системи. Регулярне прибирання допоможе уникнути надмірного забруднення агрегату.
  • Регулярно проводити чищення кондиціонера. Окрім підтримки чистоти в місці розташування, потрібно також не забувати про сам пристрій. Це стосується не лише корпусу спліт-системи, але й фільтрів, жалюзі та дренажів.
  • Проводити підготовку до зимового та літнього періоду. Після великого простою або ж перед ним рекомендується провести діагностику кондиціонера. Необхідно оцінити стан фільтрів, дренажів, трубок та інших елементів. За необхідності провести їх заміну або чистку.

Використання кондиціонера безпосередньо впливає на якість повітря, яким дихають люди. Через це необхідно регулярно проводити технічне обслуговування агрегату. При появі неприємного запаху з кондиціонера або ж загостренні хронічних проблем дихальних шляхів потрібно невідкладно провести антибактеріальну чистку спліт-системи. Ця операція допоможе не тільки продовжити строк служби кондиціонера, але й збереже здоров’я користувачів спліт-систем.

Поділитись