Американський зонд Parker вперше «доторкнувся» до Сонця

Американський зонд Parker вперше «доторкнувся» до Сонця

Сонячний зонд НАСА Parker вперше «торкнувся» Сонця: апарат розпочав рух у сонячній короні, повідомило американське космічне відомство.

«Вперше в історії космічний корабель торкнувся Сонця. Сонячний зонд НАСА Parker тепер знаходиться у верхніх шарах атмосфери Сонця – його короні, вимірявши частинки та магнетичні поля в ньому», – передає ЗМІ повідомлення НАСА.

У відомстві у зв’язку з входом апарату в сонячну корону заявили, що це «є новим великим етапом його місії та гігантським кроком у вивченні Сонця».

«Також, як висадка (людини) на Місяць дозволила вченим зрозуміти, як вона формувалася, дотик матеріалу, з якого складається Сонце, допоможе вченим отримати критично важливу інформацію про найближчу до нас зірку та її вплив на нашу сонячну систему», – висловили впевненість у НАСА.

Нагадаємо, апарат Parker Solar Probe, названий на честь астрофізика Юджина Паркера, стартував із Землі в серпні 2018 року, у листопаді того ж року зонд успішно зблизився з Сонцем до відстані 24 млн кілометрів і передав перший сигнал на Землю. Він став найближчим до Сонця зі створених колись людиною апаратів, побивши другий рекорд в 26 млн миль (41,8 млн кілометрів), що належав німецько-американському зонду Hellios.

Поділитись