Американські вчені з’ясували, як функціонує кишечник акули

Американські вчені з’ясували, як функціонує кишечник акули

За допомогою комп’ютерної томографії дослідники створили 3D-візуалізацію, завдяки якій виявилося, що травний тракт цієї морської риби працює як знаменитий клапан Ніколи Тесли.

Вчені Каліфорнійського державного університету Домінгес-Хіллз і їх колеги з Каліфорнійського університету в Ірвіні і Вашингтонського університету, вивчаючи травну систему акул, з’ясували, що вона працює як клапан Ніколи Тесли.

Дослідники в ході своєї роботи сканували кишкові системи близько трьох десятків акул на комп’ютерному томографі і створили 3D-візуалізацію травного тракту цієї риби. До цього, як зазначають у виданні Proceedings of the Royal Society B, вивчення були лише по плоским зображенням.

«З’ясувалося, що на додаток до перистальтиці в кишечнику акули працюють і інші сили. Спиралевидна структура сповільнює рух їжі вниз, і це нагадує клапан Тесли. Тепер ми краще розуміємо, як акули переробляють їжу, і це допоможе у вивченні складного поведінки цих дивовижних морських істот », – розповіли автори дослідження.

У 1916 році Нікола Тесла винайшов зворотний водний клапан, який пропускає потік рідини тільки в одному напрямку, при цьому конструкція не містить рухливі деталі – поршні, пружини і так далі.

Принцип роботи клапана полягає в тому, що проходить потік розділяється на потоки, які гасять взаємно кінетичну енергію. При цьому виникає активний опір в клапані і рідина рухається тільки в одному напрямку.

Поділитись