Американець пакистанського походження зґвалтував і обезголовив дочку посла

Американець пакистанського походження зґвалтував і обезголовив дочку посла

Американець пакистанського походження, обвинувачений в зґвалтуванні і обезголовленні своєї дівчини, дочки колишнього посла, постав перед судом столиці Ісламабаді.

Жорстоке вбивство 27-річної Нурі Мукадама викликало протести по всій країні і заклики до реформи пакистанських законів про гендерну насильство.

30-річний Захір Джаффер з багатої сім’ї промисловців заперечує вбивство.

«Судовий процес офіційно розпочався. Наш перший свідок був допитаний сьогодні, і ми представимо ще п’ятьох свідків на наступному слуханні», – сказав агентству AFP у будівлі суду в Ісламабаді Шах Хавар, адвокат обвинувачення.

27-річна жінка зазнала нападу після того, як відмовилася від пропозиції руки і серця, вона неодноразово намагалася втекти з величезного особняка Джаффер в престижному районі Ісламабаду, але кожен раз її блокували співробітники вілли, йдеться в повідомленні поліції.

Джаффер згвалтував і катував її кастетом, перш ніж обезголовив її.

«Її життя можна було б врятувати, якби спільники діяли інакше», – йдеться в звіті, який був представлений суду на попередньому слуханні.

Ще одинадцять осіб були звинувачені в зв’язку з вбивством, в тому числі деякі з домашніх працівників Джаффер, його батьки та інші, яких нібито попросили приховати докази.

Вбивство дівчини привернуло увагу всієї країни через рух за права жінок, рухомого молоддю, де жертвам насильства часто відмовляють висловлюватися і звинувачують у жорстокому поводженні.

Згідно з урядовим опитуванням, проведеним в період з 2017 по 18 рік, 28 відсотків жінок у віці 15-49 років піддавалися фізичному насильству в Пакистані. Однак експерти вважають, що ця цифра буде вище через заниження даних.

Батько загиблої служив послом Пакистану в Південній Кореї і Казахстані.

Прем’єр-міністр Імран Хан пообіцяв, що обвинувачені не вислизнуть від правосуддя за те, що вони належать до пакистанської еліти і мають подвійне громадянство.

Поділитись