Алеку Болдуїну загрожує 1,5 року в’язниці за ненавмисне вбивство оператора

Алеку Болдуїну загрожує 1,5 року в’язниці за ненавмисне вбивство оператора

Зірці Голлівуду Алеку Болдуїну загрожує 1.5 року в’язниці за ненавмисне вбивство оператора.

Рост – прізвище головного героя вестерну, зйомки якого розпочалися у США у жовтні 2021 р.

Дикий захід. 1880-ті. Знаменитий злочинець Харланд Раст рятує від шибениці свого тринадцятирічного онука Лукаса, якого засудили до страти за випадкове вбивство. За втікачами ведуть погоню легендарний маршал США Вуд Хелм (актор Тревіс Фіммел, який прославився роллю Рагнара Підброка в серіалі «Вікінги») та мисливець за головами Фентон «Проповідник» Ленг (Дженсен Еклс – зірка «Надприродного»).

За сценарієм, випадкове вбивство вчинив онук Раста. А в реальному житті – актор Алек Болдуін, виконавець головної ролі та співпродюсер картини.

Ось як це було. 21 жовтня 2021 р. Болдуїн репетирував у старій дерев’яній церкві на ранчо Бонанза-Крік штату Нью-Мексико сцену: по-ковбойськи хвацько вихоплював кольт 45-го калібру і наводив на знімальну камеру. За камерою стояла оператор фільму Галина Хатчінс. “Вона показала мені, як я повинен тримати револьвер для зйомки під певним кутом, – розповів після трагедії актор в інтерв’ю телеканалу ABC News. – Я тримаю його так, як вона попросила, револьвер був націлений на неї. Спусковий гачок натиснутий не був я його не натискав… Я звів курок і спитав у неї: “Ну як, видно мене, видно?” Так чи ні?” Після цього я відпустив курок – і пролунав постріл… Хатчинс впала. Я подумав – може, у неї непритомність? не знаю, що сталося на майданчику, не знаю, як бойовий патрон опинився в цьому револьвері.

Куля пробила Галині Хатчинс груди і потрапила в плече режисера, що стояв поруч, автора сценарію «Раста» Джоела Соузі. Вони разом підбирали потрібний ракурс для зйомки Болдуїна з кольтом. Хатчінс відправили до лікарні на гелікоптері. На жаль, вона померла. Режисер виписався з лікарні наступного дня.

Болдуїн справді не міг знати, що в кольті бойовий патрон. Зброю перед репетицією йому вручив помічник режисера Дейв Холлс зі словами cold gun («холодний пістолет»). На жаргоні кіношників – ствол заряджений холостими патронами.

Сам Холлс за 15 хвилин до трагедії отримав ствол від менеджера зі зброї Ханни Гутьєррес-Рід. Для неї це був другий фільм у трудовій біографії. У кіно вона потрапила завдяки батькові, знаменитому голлівудському зброяреві Теллу Ріду, який працював у «Джанго звільнений», «Одного разу в Голлівуді». Взагалі-то дівчина сама мала передати заряджений кольт акторові, але через ковід вхід на знімальний майданчик обмежили. Ханна теж не могла пояснити, звідки взявся бойовий патрон. І перевела стрілки на фірму, яка постачала стрілецький реквізит. Навіть позов проти неї подала. Справді, згодом серед півтисячі холостих набоїв, доставлених на зйомки «Раста», поліція виявила кілька бойових.

Що ж до заяви Болдуїна телеканалу ABC News, він не натискав на спусковий гачок, натякаючи, мовляв, револьвер вистрілив сам…

Судово-медична експертиза ФБР показала: кольт функціонував нормально та не стріляв без натискання на спусковий гачок. Камера моменту пострілу не зняла, оскільки це була лише репетиція, під яким кутом Болдуїну краще тримати ствол. І зйомка ще не велася.

Поділитись