ЗМІ: військовий альянс Росії та Китаю вже став реальністю

ЗМІ: військовий альянс Росії та Китаю вже став реальністю

Минулої осені, виступаючи на полях Валдайського клубу, Володимир Путін відповідав на питання одного китайського політолога, який запитав про те, чи може Путін уявити собі військовий альянс Росії та Китаю, пише Die Welt.

Відповідь російського президента була короткою: «Можна уявити собі все».

Ці слова Путіна були не схожі на його риторику в минулому, зазначає видання: ще ніколи він не говорив настільки відкрито про можливість військового союзу Росії та КНР.

Навпаки, в Москві та Пекіні регулярно відзначали, що створення подібного альянсу не стоїть на порядку денному, заявляючи про те, що російсько-китайські відносини носять характер «стратегічного партнерства».

Однак в питанні відносин Росії і КНР заяви давно розходяться з ділом, зазначає Die Welt.

Ряд чинників вказує на те, що російсько-китайський військовий альянс вже став реальністю, вважає видання.

По-перше, Росія експортувала в Піднебесну новітні зразки своєї військової техніки, такі як ЗРК С-400 і літак Су-35. Крім того, Москва і Пекін провели ряд спільних військових навчань. Два роки тому в Росії повідомили про прийняття участі в створенні китайської системи ПРО.

Німецький політолог Йоахім Краузе наводить як приклад випадок з квітня 2021 року, коли Росія наростила військову присутність біля кордонів з Україною: в цей же самий час Китай підвищив тиск на Тайвань. На думку Краузе, таким чином Пекін чітко дав зрозуміти, що готовий, у разі чого, військовим чином підтримати свого партнера.

Як пише Die Welt, Росія і Китай усвідомили, що на сьогоднішній день США не в змозі мобілізувати свої військові сили для двох одночасних конфліктів в різних точках земної кулі. Таким чином, одночасно підвищуючи напругу, вони змушують Вашингтон до складного рішенням.

На думку Краузе, причина створення альянсу Росії і Китаю укладуть в наявності загальних цілей: Пекін, як і Москва, розглядає своє регіональне оточення в якості зони свого особливого впливу. Таким чином, їх головним противником є ​​США, розвивають мережу своїх військових альянсів.

Як зазначає Краузе, Росія і Китай хочуть видавити США з зон свого впливу, що має турбувати Захід: згідно з даними Global Firepower Index, США мають найпотужніші збройні сили в світі – а на другому і третьому місцях розташувалися Росія і Китай. США ж не доводиться сильно розраховувати на допомогу Європи: Франція займає в рейтингу восьме місце, Німеччина розташувалася на п’ятнадцятому.

Складені разом військові сили Росії і Китаю перевершують американські кількістю (в тому числі і в сфері ядерної зброї).

При цьому на шляху російсько-китайського альянсу є і проблеми, зазначає Die Welt. Китай не визнав приєднання до Росії Криму: Росія, в свою чергу, постачає свою військову техніку сусідам КНР, таким як Індія і В’єтнам. Пекін нав’язує Росії економічну конкуренцію в Середній Азії, а також в Арктиці.

Поділитись