Автор сербського видання «Печат» Борис Над заявив, що через постійні звинувачень західних країн на адресу Росії в світі з’явився «нову залізну завісу, який не зникне просто так».
Останній саміт Росії і ЄС пройшов в Брюсселі в січні 2014 року, а для політики це ціла вічність. Над звернув увагу, що недавно Атлантична рада закликала НАТО «більш жорстко підходити до Росії», розкритикувавши країну за «пропагандистські кампанії проти Заходу, а також неконтрольований авантюризм на Близькому Сході, в Африці та Афганістані». «Їм досі не нудно звинувачувати Росію без єдиного аргументу?» – зазначив автор. На його думку, Росія відмовиться від діалогу з Заходом, сконцентрується на китайському проекті Нового шовкового шляху і розвитку Євразії, яка у всіх сенсах більше США і потужніше. «Це означає, що американське століття добігає кінця», – уклав Над.
Автор Le Figaro Шарль Жегю заявив, що в світі почалася повільна деамериканізація, незважаючи на масовий інтерес до виборів в США і зростання популярності американських сервісів на зразок Netflix під час пандемії. На думку Жегю, хоча світ «як і раніше глибоко захоплений великою історією зоряно-смугастого прапора, а американізація душ все ще сильна», вплив США падає.
Історик Людовик Турнес заявив, що деамериканізація йде з моменту падіння Берлінської стіни, коли «уми стали поступово звільнятися від чар імперії». Люди в різних країнах почали усвідомлювати, що США все менше вважаються думкою інших – будь то Ірак, борг або рішення Дональда Трампа.
Іранське видання Akharin Khabar звернуло увагу на обіцянку президента Росії Володимира Путіна продовжити модернізацію «ядерної тріади» через зростання активності НАТО біля російських кордонів. Видання зазначає, що на Заході не просто не пішли призову Путіна знизити військову активність на час пандемії, але, навпаки, посилили свій тиск на Росію – біля кордонів країни постійно з’являються літаки і кораблі альянсу.
У найближчі роки армія і флот Росії отримають нові ракетні комплекси і засоби авіаційної доставки. Стратегічні сили країни вже на 82 відсотка складаються з нового озброєння і, швидше за все, модернізація досягне ста відсотків. За версією Akharin Khabar, це не тільки бажання влади Росії, але і результат впливу міжнародних обставин на політику країни.