Зеленський заявив, що мир на Донбасі і повернення Криму залишаються його основними завданнями

Зеленський заявив, що мир на Донбасі і повернення Криму залишаються його основними завданнями

Президент України Володимир Зеленський заявив, що як і раніше вважає мир на Донбасі і повернення Криму своїм основними завданнями на посаді глави держави і відмовлятися від санкцій відносно РФ не має наміру.

“Завершення війни і деокупація всіх українських територій – моя головна місія як президента України, – сказав він після переговорів з президентом Словаччини Зузанною Чапутовою. – І ми дуже розраховуємо на вашу дипломатичну підтримку, санкцій тиск наших партнерів, в тому числі і Словаччини”.

“Це потрібно не тільки Україні, а й усій Європі, яка не буде відчувати себе в безпеці, поки Росія ігнорує міжнародне право”, – підкреслив президент України.

Зеленський заявив, що розраховує на саміті “нормандської четвірки” перш за все вирішити питання з обміном утримуваними особами на Донбасі за формулою “всіх на всіх”, а також домовитися про повне відведення військ від лінії зіткнення. Що ж стосується місцевих виборів, то вони, за його словами, можливі лише після виведення військ з окупованих територій.

“Головне завдання “нормандської четвірки” – не піднімати, а остаточно вирішити питання з обміном полоненими за формулою “всіх на всіх “, – сказав він. – Друге питання – це остаточне рішення з розведенням військ, спочатку в Золотому і Петровському, а потім в чіткі терміни на всій території. І третє. Якщо ми обговорюємо місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях, то ми повинні розуміти, що чіткі терміни виборів будуть після виведення звідти всіх військ”.

“Не знаю, чи зможемо ми це все вирішити за одну зустріч, але я дуже хочу, – продовжував він. – Наші радники все це підготували, і я очікую, що після цієї зустрічі буде нормальний результат”.

Зеленський нагадав, що остання зустріч “нормандської четвірки” пройшла в жовтні 2016 року. “Я чекаю, що нова зустріч в кінці кінців відбудеться, – зазначив він. – Ми не можемо чекати її три – чотири роки, тому що кожен день гинуть наші солдати”.

На думку президента, зустрічі в такому форматі повинні проходити регулярно, “до звільнення територій і закінчення війни” на Донбасі.

Фото Ройтерс.

Поділитись