Зеленський попросив Папу Римського про допомогу у звільненні полонених на Донбасі

Зеленський попросив Папу Римського про допомогу у звільненні полонених на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з Папою Римським Франциском попросив допомоги Ватикану в питанні звільнення полонених на Донбасі і засуджених осіб на території Росії.

Про це український лідер в суботу повідомив в Twitter.

“Понтифік робить все можливе для досягнення миру і гармонії в усьому світі. Через два місяці після “нормандії” в Парижі я просив допомогти зі звільненням українців – полонених в Донбасі, в Криму і в Росії”, – написав він.

Зеленський також додав, що натхненний розмовою з понтифіком. Він обговорив з представниками керівництва Ватикану гуманітарну ситуацію в країні в контексті конфлікту на Донбасі. Як говориться в офіційному комюніке служби друку Святого престолу, поширеному за підсумками переговорів, український президент провів зустрічі з держсекретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном і монсеньйором Річардом Галлахером, секретарем з відносин з державами.

“У ході бесід з представниками Державного секретаріату (уряду Ватикану) були порушені головним чином гуманітарна ситуація та шляхи мирного врегулювання конфлікту, який з 2014 року триває в  Україні. У зв’язку з цим було висловлено побажання, щоб всі сторони проявили максимум уваги до потреб населення, яке стало жертвою насильства, а також зберігали прихильність до діалогу”, – йдеться в тексті комюніке.

Як в ньому уточнюється, обговорювалися також “теми двосторонньої взаємодії, також внесок католицької церкви, представленої в країні” релігійною меншиною.

Глава Римсько-католицької церкви не раз публічно закликав до припинення конфлікту на сході України. Він оголошував про збір пожертвувань на користь потерпілого населення країни, і Ватикан через різні гуманітарні та благодійні організації надав допомогу в розмірі € 16 млн, в тому числі населенню Донбасу.

У липні 2019 року Папа Римський приймав у Ватикані верховного архієпископа, членів Постійного Синоду і митрополитів Української греко-католицької церкви з метою обговорення ситуації в Україні і надання допомоги потерпілому населенню. Виступаючи перед представниками УГКЦ, понтифік назвав український конфлікт “гібридним”, який посилюється, на його думку, “пропагандистськими фальсифікаціями і маніпуляціями різного типу, включаючи спроби використовувати релігійний аспект”. Франциск також схвально висловлювався щодо останніх кроків на шляху встановлення миру в Україні: зустрічі в нормандському форматі і обміну утримуваними особами між Росією і Україною.

Як кажуть в поінформованих колах, у Ватикані не схвалюють занадто велику залученість греко-католицької церкви у внутрішньополітичні справи України.

В Україні діє Українська греко-католицька церква, яка стала наступницею уніатської церкви, утвореної в Речі Посполитій після Брестської унії 1596 року між православною митрополією Київської і всієї Русі Константинопольського патріархату і Католицькою церквою. В даний час УГКЦ вважається найбільшою в світі католицькою церквою східного обряду по числу прочан і кількості храмів. В Україні парафії УГКЦ в основному розташовані в західних областях, кілька єпархій церкви знаходяться за межами країни в місцях компактного проживання українських діаспор.

Поділитись