Запуск газопроводу “Північний потік-2” перенесено через санкції США

Запуск газопроводу “Північний потік-2” перенесено через санкції США

“До кінця 2020 року Північний потік-2 буде запущений”, – заявив журналістам глава Міненерго Росії Олександр Новак.

“Один з варіантів – це судно «Академік Черський», яке зараз знаходиться на Далекому Сході. Але потрібно якийсь час на додаткову підготовку. Вона необхідна для проведення робіт на Балтиці”, – пояснює ТАСС, за даними якого, зараз судно, що належить «Газпром флоту», стоїть у порту Находки.

Будівництво газопроводу зупинилося через санкції США щодо російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Документ серед іншого забороняє надавати будь-які послуги для будівництва газопроводів під загрозою блокування активів компаній-підрядників в США і неможливості ведення бізнесу з американськими контрагентами. В результаті швейцарська компанія Allseas заявила про припинення робіт. Її кораблі покинули зону будівництва газопроводу, для завершення морської частини якого залишилося укласти всього 160 кілометрів труб.

Протягом тижня неодноразово повідомлялося про намір Росії відповісти на американські санкції щодо “Північного потоку-2”. У тому, що це станеться, сумніватися не доводиться, однак в ситуації, що склалася, дії Вашингтона відходять на другий план. Первинним же представляється швидке вирішення про те, хто, якими силами і засобами та за які терміни завершить роботи на Балтиці.

“Згадувався, зокрема, найбільш оптимістичний варіант, згідно з яким, газопровід добудує та ж швейцарська компанія, якщо їй вдасться отримати у США 30-денну відстрочку. Така можливість завжди прописується в американських санкційних пакетах”, – пояснював в ефірі НСН провідний аналітик Фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков. Цього часу швейцарським суднам (які, до речі, далеко від місця робіт не відходили) цілком вистачило б для виведення труби до європейських берегів.

Однак, в Міненерго Росії далекі від оптимізму в оцінці можливості повернення до роботи швейцарських підрядників. Як наслідок, терміни укладання решти газопроводу розтягуються: по-перше, “Академіку Черському” з Находки на Балтику йти як мінімум місяць. По-друге, швейцарські судна показали досить високу швидкість укладання – до 6 кілометрів труби за добу.

Але, з іншого боку, зведення наземної інфраструктури газопроводу, без якої його запуск неможливий, поки теж далеко від завершення. Повідомлялося, що ці роботи завершаться до середини 2020 року. Так що поки ситуація навколо «Північного потоку-2» напружена.

Поділитись