Яніс Слайдіньш: «Україна має можливість завдати удару по Кримському мосту»

Яніс Слайдіньш: «Україна має можливість завдати удару по Кримському мосту»

Представник національних збройних сил Латвії капітан Яніс Слайдіньш заявив, що Україна може завдати удару по Кримському мосту 9 травня. 

На його думку, у ЗСУ з’явилися необхідні ресурси завдяки поставкам із Заходу. Раніше РНБО України обіцяла, що ЗСУ атакують міст, як тільки буде така можливість. Російські експерти, втім, вважають успішну атаку на міст неможливою.

Представник збройних сил Латвії зазначив, що пошкодження Кримського мосту стало б великим ударом для Росії. Саме через цей міст Росія перекидає резерви на весь південний напрямок України, пояснив капітан Слайдіньш.

“Після поставок з країн Заходу Україна має можливість завдати удару по цьому дуже важливому у стратегічному відношенні мосту”, – зазначив капітан. Він додав, що успіх такої атаки підняв би моральний дух України. Слайдіньш припустив, що ЗСУ планують атакувати міст 9 травня.

Наприкінці квітня секретар Ради національної безпеки України (РНБО) Олексій Данилов заявив, що якби українська армія могла, вона вже завдали б удару по Кримському мосту.

“Якби у нас була здатність це зробити, ми це вже зробили б. Якщо буде можливість це зробити, ми це обов’язково зробимо”, – пообіцяв Данилов.

Пізніше радник керівника офісу українського президента Олексій Арестович уточнив, що Кримський міст під гарним захистом і Україна поки що не може напасти на нього.

“З коштів, які могли б у нас дістати [до мосту]: або авіація – вона не пройде, або Точки-У (тактичний ракетний комплекс) – вони не долетять, бо дистанція не дозволяє туди долетіти. Тобто Кримському мосту, на жаль, найближчим часом нічого не загрожує”, – визнав Арестович.

Він розповів, що міст будували “за всіма правилами бойової стійкості” та намагалися захистити від можливої ​​атаки. За словами радника, споруду прикривають щонайменше дві зенітно-ракетні бригади, кілька кораблів та постійний “наряд сил у повітрі, який за цим усім стежить, спеціально, щоб туди нічого не прилетіло”.

Міст через Керченську протоку є найдовшим з колись побудованих Росією, його загальна довжина 19 км. Росія звела міст після анексії Криму. Він складається з паралельних автомобільної та залізничної доріг. Автодорожній міст було відкрито 2018 року, залізничний, остаточно, 2020-го. У ЄС будівництво мосту розглядали як “підрив територіальної цілісності України”.

Поділитись