Як Микита Потураєв парламентарів фейком нагодував

Як Микита Потураєв парламентарів фейком нагодував

Генеральний директор УЛАСП/ОКУАСП Олександр Нікін коментує виступ народного депутата України Микити Потураєва, яким він анонсував необхідність прийняття законопроєкта № 5572.

«З поважної трибуни ВРУ знаний український політтехнолог, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розповів колегам-депутатам нібито схему нібито розкрадання авторських коштів в УЛАСП/ОКУАСП, а по суті – нагодував парламентарів інсинуаціями з фейку, яким піарилися наші конкуренти по державній акредитації, ГО УААСП, за що наразі проти них порушено 10 судових позовів про захист честі, гідності та ділової репутації.

Нагадаю загальновідомий факт:  у 2020 році 75% ВСІХ роялті в Україні виплачувалися УЛАСП/ОКУАСП і покроково доведу, що вся ця посередньо-намальована схема є суцільною брехнею й маніпуляцією. Рухатимемось зліва направа.

Брехня № 1. «ТММ створює необхідні звіти… ТММ є монополіст».

НАСПРАВДІ. Ринок озвучування ТРЦ, магазинів та ресторанів не є монопольним. На ньому працюють багато компаній – Болеро, Медіаретейл, Маркет-мьюзік, Пресском, Індормедіа, ТММ тощо. З деякими ми працюємо, з деякими – ні. ТММ – найбільша озвучуюча компанія в Україні, яка, наприклад, ще у 2017 році отримала премію «Краща компанія в аудіомаркетингу». Проте ми ніколи не знаходились в одному в офісі.

Основні бізнес-напрямки роботи компанії ТММ:

– музично-інформаційне оформлення (аудіомаркетинг) усіх сфер бізнесу;

– відеооформлення в торгово-розважальних центрах, ресторанах, на автозаправних станціях;

– розміщення аудіо та відеореклами в торгово-розважальних центрах, супермаркетах;

– створення аудіороликів та індивідуальних аудіопрограм;

– розробка музичної та відеоконцепії ефіру;

– послуги відеопродакшну.

З їх клієнтами у нас прямі договори. Кожний (!) клієнт самостійно подає нам звіти. Тому словосполучення «створення необхідного звіту» – ні що інше, як і-н-с-и-н-у-а-ц-і-я: злісна вигадка, щоб дискредитувати, знеславити кого-небудь; наклеп.

Брехня № 2. «На шляху від користувача до Правовласника нібито утримуються фантастичні відсотки комісії, не передбачені угодами з Правовласниками.

НАСПРАВДІ. Всі цифри в «схемі від ГО УААСП» – повністю вигадані й є суцільною, нічим документально не підкріпленою маячнею. Розмір агентських утримань – визначений угодами з Правовласниками. Він складає, як і в усьому цивілізованому авторському світі 20% відшкодування витрат на збір та розподіл роялті + 5% до спеціального фонду на судові витрати. Загалом – 25%. Жодних інших додаткових витрат/утримань  в УЛАСП/ОКУАСП  н-е   і-с-н-у-є!

Так зване «Єдине вікно», що об’єднує авторську та суміжну організації, працює в більшості європейських країн. Схема встановлена нашими Правовласниками, які отримують повний звіт із банківськими документами про всі кошти, котрі надходять до ПО УЛАСП (Єдине вікно) і можуть побачити на власні очі, що жодних «усушек-утрусок» не відбувається.

Але ж яка напрочуд цинічно-дивовижна маніпуляція, замість слів «Єдине вікно» (як є насправді) – написати «Прокладка». Політтехнологічному креативу ГО УААСП можна аплодувати стоячи… до рішення суду.

Втім, подивимось очима правовласників у наші відкриті для них фінансові документи. Згідно довідки Укрексімбанку, протягом 9 місяців 2021 року ПО УЛАСП (Єдине вікно) отримало 62.794.530,02 грн., фактично сплачено авторам і правовласникам протягом 2021 року – 46,133 млн. грн. Тобто: саме та сума, що була зібрана, вираховуючи вищезгадані 25% (залишок на рахунку). По факту, з отриманих від Користувача 100 грн., Правовласник отримує 75 грн., а не 8 чи 11, як  стверджують наші конкуренти та депутат Потураєв.

Будь-який наш автор, виконавець, правовласник може ознайомитись із усіма документами й переконатись у суцільній брехні наших конкурентів.

Брехня № 3. Поширюють фейки, що ПО ОКУАСП нібито утримує якісь додаткові комісії та тільки після цього перераховує кошти в ГС ОКУАСП.

НАСПРАВДІ. ПО «ОКУАСП» ніколи не перераховував жодних коштів до ГС «ОКУАСП». Тут навіть коментувати нема чого.

Брехня № 4. ГС УЛАСП та ГС ОКУАСП нібито контролюються лише декількома, насамперед іноземними, Правовласниками.

НАСПРАВДІ. Наглядові Ради ГС УЛАСП https://ulasp.com.ua/pro-nas/team-contact-combined/ та ГС ОКУАСП https://okuasp.org.ua/pro-nas/organy-upravlinnia/ складаються з 22 (!) осіб кожна. Звісно й зовсім не дивно, що до Рад, у тому числі, входять представники найбільших світових музичних корпорацій (СОНІ, Ворнер, Юніверсал). Але вони мають той самий обсяг голосів (1 людина = 1 голос), як і інші члени Наглядових рад. Тобто представників іноземних корпорацій троє, а українського музичного бізнесу – 19! Отже, вочевидь, що обидві наші організації повністю контролюються українським музичним бізнесом. УЛАСП\ОКУАСП управляє більш ніж 75% відсотками музики, що фактично використовується в Україні, а це було би неможливим без жорсткого контролю організацій з боку власників цієї музики.

Насамкінець, вкотре повторю: в нас давно працює комп’ютерна автоматична система розподілу, а УЛАСП/ОКУАСП – приклад тої відкритої української Організації, де будь-який автор, виконавець, видавець, що передав права в управління автоматично отримує право голосу й можливість оперативно отримати будь-яку інформацію.

ТЕЗИ СТИСЛО:

  • Звіти надають Користувачі самостійно;
  • В УЛАСП/ОКУАСП немає жодних додаткових комісій та утримань. Зі 100 отриманих від Користувачів гривень, Правовласники отримують 75 грн.
  • Організації УЛАСП/ОКУАСП контролюються українськими авторами та виконавцями.
Поділитись