Може бути кілька версій можливого збиття російського винищувача Су-34 поблизу лінії вронту, в тому числі і за допомогою F-16.
Про це генерал-лейтенант Ігор Романенко сказав в ефірі радіо NV, коментуючи можливе збиття російського винищувача Су-34, який скидав ФАБи, українським F-16.
Він зазначив, що російські окупанти перед захопленням українських населених пунктів, б’ють по них КАБами.
«І тому давно шукали різні підходи як цьому протидіяти – бити по складах, по аеродромам, по носіям, в тому числі і в повітрі», – сказав Романенко.
Він зазначив, що може бути кілька версій як могло відбутися збиття Су-34. За його словами, це могло бути і застосування українських винищувачів, в першу чергу, вже українського F-16. Також не виключає, що могло бути застосування зенітно-ракетних комплексів дальнього радіусу дії, зокрема, радянського С – 200, який є маломобільним і ним, можливо, збивали А-50. Він зазначає, що успіхи Сил оборони призвели до того. що російські льотчики бояться літати.
«Льотчики А-50 кажуть, що краще поламати собі ногу і не літати. Ось до такої межі ми довели їх льотний склад», – додав він.
Романенко зазначає, що малоймовірно, що на цей раз було збиття за допомогою ЗРК «С-200». За його словами, зокрема, могли бути застосовані комплекси великої і середньої дальності, які в нас є – це ЗРК «Patriot», батареї «SAMP/T», комплекси С-300 з американськими ракетами.
Говорячи про можливість збиття за допомогою винищувача F-16, Романенко зазначив, що в наданих Україні F-16 на сьогодні «авіаційне озброєння старе» і не відомо чи надаються нам ракети для ведення повітряних боїв з інфрачервоним випроміненням. За його словами, навіть якщо в нас є ракета АІМ -120 на дальність 110 км, то це досить небезпечний варіант для F-16, бо з російської сторони стоять ЗРК «Бук», які полюють за нашими літаками, котрі близько підходять до лінії ведення бойових дій.
Романенко наголосив, що було б добре якби F-16 більше було задіяно до бойових бій, але для цього для них має бути більш сучасне авіаційне озброєння та інформаційне забезпечення управління і розвідки.
«А так побажаємо нашим пілотам успіху в тих досягненнях, яке, можливо мало місце». – зазначив він.