Влада Криму запланувала пред’явити Україні позови по п’яти блокадам

Влада Криму має намір пред’явити Україні позови за організацію п’яти блокад півострова.

Про це у вівторок, 3 серпня, повідомив глава комітету із законодавства держради республіки, заступник голови робочої групи регіонального парламенту в РФ з оцінки наслідків блокади Сергій Трофимов.

«У сукупності буде пред’явлено кілька позовів по організації щодо півострова п’яти блокад: водної, енергетичній, транспортній, продовольчої і банківської», — наводять ЗМІ слова Трофімова.

Він зазначив, що наймасштабнішими за сумою збитку стануть позови по водній і енергетичної блокадам.

«Перший позов ми маємо намір подати восени по водній блокаді. Основа позову вже сформована. Зараз йде документальне підкріплення суми збитку, буквально до копійки», — уточнив Трофимов.

Попередньо, сума збитку, нанесена водної блокадою, становить 1,47 трлн рублів, уклав глава комітету із законодавства держради республіки.

Напередодні Трофимов повідомив, що робоча група, яка займається збором матеріалів і підготовкою позову до України за шкоду, завдану водної блокадою Криму, планує подати документи до суду до кінця 2021 року.

Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін 30 липня повідомив, що уряд виділить понад 2 млрд рублів на ремонт водоводів в Криму.

У той же день повідомлялося, що першу партію води добули з джерел під Азовським морем для потреб Республіки Крим. До вересня буде вестися аналіз якості води. У свою чергу, фахівці «Росгеологіі» підтвердили наявність запасів підземних вод під дном Азовського моря.

22 липня Росія звернулася до ЄСПЛ з міждержавної скаргою проти України на підставі ст. 33 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Мова, зокрема, йшла про блокування Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Кримського півострова.

У 2014 році Україна перекрила подачу води до Криму по Північно-Кримському каналу, який забезпечував до 90% потреб півострова. В даний час жителі і підприємства регіону отримують воду з місцевих джерел. Президент Росії Володимир Путін запевнив, що проблема з водопостачанням Криму буде вирішена і економити на цьому влада не буде.

Крим повернувся до складу Росії за результатами псевдореферендуму 2014 року. За «приєднання» проголосували 96,77% жителів регіону і 95,6% виборців Севастополя. МЗС України вважає півострів своєю тимчасово окупованою територією. Москва неодноразово заявляла, що питання приналежності суб’єкта закрите назавжди.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,