Влада ФРН звернулася до США з проханням щодо «Північного Потоку-2»

Влада ФРН звернулася до США з проханням щодо «Північного Потоку-2»

Влада ФРН закликає американських політиків відмовитися від санкцій проти партнерів «Північного потоку — 2». Берлін вважає, що санкції лише підірвуть довіру до уряду США, а також поставлять під загрозу домовленості, досягнуті у липні. Влітку США та ФРН домовилися, що захищатимуть Україну в питаннях постачання газу, а також не допустять використання газопроводу як політичної зброї. Німецький уряд звернувся до американського конгресу для того, щоб США не вводили санкції проти російського проекту «Північний потік — 2». Влада ФРН наголошує, що газопровід не становить загрози для Києва, пише Axios з посиланням на документи.

«Ми стурбовані тим, що поновлені односторонні дії конгресу <…> серйозно послаблять трансатлантичну єдність щодо Росії», — йдеться у документі посольства ФРН у Вашингтоні.

При цьому Берлін наголошує, що залишається прихильним до двосторонніх домовленостей від 21 липня про необхідність «зміцнити енергетичну безпеку України та Європи, а також утримати Росію від зловживання трубопроводом з агресивною політичною метою». Тим не менш, зазначається, що «Північний потік — 2» не несе загрози Києву, поки через українську територію проводиться транзит газу.

Берлін додає, що виконання цих домовленостей «є найкращим способом захисту інтересів України» і «гарантує, що Росія не використовуватиме енергоресурси як зброю».

Але американські санкції, як вважає уряд ФРН, «підірвуть зобов’язання, дані Німеччини у спільній заяві [від 21 липня], послаблять довіру до уряду США та поставлять під загрозу досягнення спільної заяви, включаючи положення про підтримку України». У результаті ці «санкції можуть завдати шкоди трансатлантичній єдності», вважають у Німеччині.

«Наразі Росія виконує всі зобов’язання щодо постачання, включаючи угоду з Україною про транзит газу, але вона могла б зробити більше. Нещодавні заяви [президента Росії Володимира] Путіна про збільшення поставок до європейських газових сховищ — це крок у правильному напрямку», — пишуть автори документа.

При цьому Німеччина розписує кроки, які зробить проти Росії. Зокрема, буде зроблено «рішучі публічні заяви», «оцінка [можливості] обмеження або за необхідності призупинення деяких двосторонніх політичних зустрічей чи окремих форматів співпраці з Росією».

Цього тижня набули чинності санкції США проти компанії Transadria (базується на Кіпрі) та судна під прапором Росії Marlin. Вони пов’язані з російським проектом “Північний потік – 2”.

При цьому американська влада не має наміру зупинятися — Вашингтон запроваджуватиме додаткові економічні обмеження, заявив пізніше представник Держдепу США Нед Прайс. Конгрес наполягає на тому, щоб в оборонному бюджеті США на 2022 рік було прописано санкції проти газопроводу.

Водночас у Білому домі хочуть через демократів виключити такі пункти з бюджету країни та запобігти введенню санкцій проти німецьких фірм, пишуть американські ЗМІ.

У Кремлі поставилися до санкцій негативно. «Санкції по «Північному потоку» — це продовження тієї санкційної мови, від якої ніяк не хоче відмовлятися Вашингтон. Улюблена мова Вашингтона», – сказав прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Він наголосив, що Москва вважає такі дії «незаконними, неправильними, тим більше на тлі таких напружених спроб розвивати втрачений раніше діалог» з американською стороною.

На сьогоднішній день газопровід добудовано. Він проходить сертифікацію, щоб можна було розпочати прокачування палива. Але в середині листопада німецьке Федеральне мережеве агентство (BNA) оголосило про зупинення цього процесу. Згідно з газовою директивою ЄС, труба має частково заповнюватись альтернативним постачальником або її ділянка на території Євросоюзу має належати сторонній компанії.

Таким чином, власником та оператором німецької частини «Північного потоку — 2» має стати німецька «дочка» Nord Stream 2 AG. Після того, як буде подано новий пакет документів, регулятор відновить сертифікацію та передасть проект свого рішення Єврокомісії.

Поділитись