Венесуельська опозиція відмовилася підтримувати уряд Хуана Гуайдо

Венесуельська опозиція відмовилася підтримувати уряд Хуана Гуайдо

Відмова венесуельської опозиції продовжувати підтримувати тимчасовий уряд Хуана Гуайдо стала ударом для Вашингтона.

Така думка міститься в статті The New York Times.

Депутати опозиційної асамблеї Венесуели, яку не визнають влада країни, 22 грудня проголосували на підтримку рішення про ліквідацію тимчасового уряду. Як зазначає The New York Times, це рішення стало явним сигналом того, що венесуельська опозиція не вірить, що Гуайдо може домогтися усунення президента Ніколаса Мадуро.

“Це також було ударом для США, які твердо підтримували Гуайдо і продовжують вважати його виконувачем обов’язків президента, тоді як інші держави почали віддалятися від визнання [Гуайдо главою держави”, – пише видання.

У статті наголошується, що санкції США щодо Венесуели, які “були покликані допомогти” Гуайдо, позбавили уряд американської країни доходів і змусили громадян “зосередитися на щоденному виживанні та залишити політичну активність”.

Фахівець з Венесуели з правозахисної організації WOLA, що базується в США, Джефф Ремсі вважає, що тимчасовому уряду Гуайдо надавали все менше значення в Каракасі і все більше – у Вашингтоні. “Опозиція підбила підсумок його стратегії і зрозуміла, що експеримент із тимчасовим урядом не спрацював”, – вважає співрозмовник The New York Times.

Політична ситуація у Венесуелі загострилася після того, як 23 січня 2019 року лідер опозиції Гуайдо, призначення якого на посаду спікера парламенту за два дні до цього анулював Верховний суд, оголосив себе виконувачем обов’язків президента. Тимчасовим главою держави його визнали США, до них тоді приєдналися країни Групи Ліми (за винятком Мексики), Організація американських держав та більшість членів Євросоюзу. Мадуро назвав подію спробою перевороту і заявив про розрив дипломатичних відносин зі США. На його підтримку висловилися Росія, Білорусь, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сирія та Туреччина.

Уряд та опозиція Венесуели 26 листопада провели нову зустріч для поновлення діалогу, за підсумками якої було підписано угоду щодо вирішення гуманітарних питань. Документ передбачає повернення уряду Венесуели контролю за частиною заморожених закордонних активів, які передбачається направити на фінансування гуманітарних витрат. Йдеться приблизно про $2,7 млрд. Сторони мають намір звернутися до ООН по підтримку для створення єдиного цільового фонду.

Поділитись