Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в неділю закликав людей бути уважними щодо коронавірусних ризиків, оскільки влада готується окреслити плани поступового ослаблення карантину, який закрив більшу частину економіки протягом майже семи тижнів.
Рішення уряду змінити своє флагманське гасло «залишайся вдома» викликало критику з боку опозиційних партій, які стверджують, що нове гасло «будьте напоготові» – є надто неоднозначним. Міністр з питань житлових питань Роберт Дженрік заявив, що Джонсон створить п’ятирівневу систему попередження для відстеження спалаху в Англії, оскільки уряд вносить зміни до обмежень, і люди зможуть повернутися працювати до своїх офісів і заводів, – передає Reuters.
«Кожна людина має усвідомлювати свою роль у допомозі в боротьбі з вірусом, зберігаючи пильність та дотримуючись правил. Ось так ми можемо продовжувати рятувати життя, коли почнемо одужувати від коронавірусу», – заявив Джонсон у своєму Twitter у неділю.
Його повідомлення було опубліковане поряд з новим урядовим плакатом, в якому перераховані правила, зокрема “залишайтеся вдома, наскільки це можливо”, “обмежте контакт з іншими людьми” та “тримайте відстань, якщо ви виходите на вулицю”.
Дженрік сказав BBC TV, що поки не буде “великого відкриття економіки”, Джонсон складе дорожню карту на “тижні і місяці вперед”.
“Нам потрібно мати широке інформування суспільства, тому що ми хочемо повільно та обережно перезапустити економіку та країну”, – сказав він в окремому інтерв’ю для Sky News.
Британія повідомила про 31 587 випадків смерті від COVID-19, респіраторного захворювання, спричиненого новим коронавірусом. Цей показник є другим за величиною загиблих у світі після Сполучених Штатів.
The Sunday Times повідомляв, що наукові радники сказали, що кількість загиблих від коронавірусу може перевищити 100 000 до кінця року, якщо заходи щодо скасування обмежень будуть занадто швидкими.
Зміни, оголошені в неділю, включатимуть дозволи людям займатися фізичними вправами не більше одного разу на день, повідомляють британські ЗМІ. Джонсон детально розробить систему, починаючи від “зеленого” рівня до “червоного”, що дозволить уряду визначити ризики коронавірусу в різних частинах Англії та підвищити обмеження там, де це необхідно.
Уряд хоче, щоб інші частини Сполученого Королівства – Уельс, Шотландія та Північна Ірландія – дотримувались таких самих кроків, але вони мають право змінювати правила.
Прем’єр-міністр Шотландії Нікола Стерджон заявив у Twitter, що продовжить говорити шотландцям залишатися вдома.
“На кожному етапі … ми будемо в змозі відкрити і перезапустити більше аспектів економіки та нашого життя”, – сказав Дженрік, додавши, що зміни можуть залежати від контрольованності ситуації.
Кольорові системи для розрізнення регіонів з більшим або меншим ризиком використовувались і в інших країнах, коли вони запускали карантинні обмеження, включаючи Францію та Індію.
Опозиційні партії розкритикували новий урядовий слоган «будьте напоготові» як заплутаний.
“Тут немає місця для нюансів. Багато людей будуть спантеличені цим вірусом … Цей вірус справді використовує неоднозначність ситуації і процвітає у неоднозначності, нам потрібна ясність у всі часи “, – заявив прес-секретар Лейбористської партії з охорони здоров’я Джонатан Ешворт.