В ОП обговорюють звільнення Буданова, Умерова та Сирського

В ОП обговорюють звільнення Буданова, Умерова та Сирського

В ОП обговорюють звільнення Буданова, Умерова та Сирського.

Про це повідомляє «Forbes-Україна» з посиланням на джерела.

Буданова можуть звільнити найближчими місяцями, хоча фінального рішення поки що не прийнято.

Дискусії про це тривають щонайменше місяць. У нього «натягнуті відносини» з Єрмаком та Сирським, деякими неуспішними операціями ГУР незадоволений президент і загалом ВП подразнює медійність голови військової розвідки.

«Єрмаку не подобаються люди, які мають медійну вагу та підтримку партнерів», – каже співрозмовник видання в оборонному секторі.

Конфлікт із Сирським стався через те, що ГУР не ділиться з головкомом певними даними розвідки.

Показовою називають курску, де ГУР не брало участі, хоча раніше саме за допомогою розвідки російські добровольці атакували російський кордон.

У ОП незадоволені, що ГУР хоче замкнути у собі нетипові для розвідки процеси, наприклад, виробництво дронов. Відразу згадується історія з махінаціями на закупівлі зброї гурівською компанією «Спецтехноекспорт». Наразі держава позивається з нею мінімум на 820 млн гривень.

Також Офіс дратують періодично прогнози Буданова про конкретні терміни завершення війни, які шкодять Зеленському і негативно сприймаються суспільством.

«Така публічність людини, яка керує розвідкою – нонсенс», – каже джерело.

Потенційним змінником Буданова знову називається голова Служби зовнішньої розвідки Олег Іващенко.

Міністром оборони Умаровим незадоволені, тому що через рік після його призначення у відомстві відбувається «хаос», йому не вдалося налагодити стабільну роботу міністерства.

Зокрема, є претензії до ідеї об’єднати два агентства із закупівлі зброї та техніки для ЗСУ, тоді як закупівля і так триває із затримками.

Виробники скаржаться, що «держзакупівлі – хаотичні, планувати роботу заздалегідь неможливо», йдуть зриви контрактів, немає фінансування, виробництво знижується і багато компаній вивозять його за кордон.

При цьому в ОП ще знаються, чи є цей хаос провиною Умерова.

Потенційними замінами його називають віце-прем’єра з цифрової трансформації Михайла Федорова та першого заступника міністра оборони Івана Гаврилюка, якого нещодавно Зеленський увів до складу Ставки, чого раніше із заступниками міністрів не відбувалося.

Заміна головкому Сирського обговорювалася ще влітку, в ОП навіть проводили співбесіди з генералами.

Головна претензія до Сирського – «прохолодне ставлення» до розвитку безпілотних компонентів армії.

Створити новий рід військ – Сили безпілотних систем – була ідея Зеленського. Її керівником був призначений молодий генерал Вадим Сухаревський. Сирський вважає, що йому вирощують конкурента. Хоча Сухаревський начебто заперечує свої амбіції стати головкомом.

Саме звідси взялася історія зі скандальним призначенням начальником штабу СБС екс-генерала ВМС Романа Гладкого, якого Генштаб призначив без погодження з Сухаревським. Нині відносини Сирського та Сухаревського «робочі».

Водночас джерело каже, що напруга між Зеленським та Сирським зникла після початку Курської операції і зараз головкому ВСУ вже передумали знімати.

Поділитись