Верховна Рада ухвалила законопроект №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та інших осіб, який, зокрема, передбачає передачу зарплат полонених їхнім сім’ям.
Законопроєкт розміщений на сайті Верховної Ради.
Також закон передбачає грошову компенсацію за невикористані дні відпустки, виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби. Але це не стосується тих, хто здався в полон добровільно.
Цитуємо окремі пункти ухваленого закону.
- Особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби в розмірі посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
- Сім’ям зазначених осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту щомісячно виплачується грошове забезпечення у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Уточнюється, що дія цієї частини не поширюється на осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили місця служби.
- Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності – повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку) такої особи, а також особам, які перебувають на утриманні особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, або батькам особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту рівними частками, якщо особа рядового і начальницького складу служби цивільного захисту не перебуває у шлюбі і не має дітей.
- Виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з’ясування обставин позбавлення особистої свободи особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту внаслідок збройної агресії проти України або захопленої заручниками, а також зниклої безвісти за особливих обставин або визнання її у встановленому законом порядку безвісно відсутньою чи померлою.
- У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту зі списків особового складу органу (підрозділу) цивільного захисту.
За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, законопроект №9638 проголосований в цілому і підтриманий 283 голосами.