Україна здобула перевагу в артилерії, інтенсивність російських ударів знизилася, – NYT

Україна здобула перевагу в артилерії, інтенсивність російських ударів знизилася, – NYT

Україна перехопила “артилерійську перевагу” у Росії завдяки західним постачанням потужної зброї та примітивним безпілотникам, – такого висновку дійшла у своєму репортажі газета New York Times.

У південній Херсонській області Україна тепер має перевагу в дальності та точності наведення артилерії, ракет і безпілотників, стираючи те, що було критично важливим активом Росії.

«Який гарний вибух», — сказав старший лейтенант Сергій, український пілот безпілотника, який спостерігав, як його зброя увійшла в контрольоване Росією село й підірвала бронемашини, вибух, який через кілька секунд було чутно на його позиції приблизно в чотирьох милях від нього.

«Ми звикли вболівати, ми звикли кричати: «Ура!», але зараз ми звикли», — сказав він.

Війна в Україні велася переважно з повітря, за допомогою артилерії, ракет, безпілотників. І протягом кількох місяців Росія мала перевагу, спроможна наводити боєприпаси на українські міста та військові об’єкти з позицій, які були далеко поза досяжністю української зброї.

Але в останні місяці ситуація на лінії фронту на півдні України змінилася. Маючи потужну західну зброю та смертоносні саморобні безпілотники, Україна тепер має артилерійську перевагу в цьому регіоні, кажуть командири та військові аналітики.

Зараз Україна має перевагу як у радіусі стрільби, так і в високоточних ракетах і артилерійських снарядах, класі зброї, якої в основному бракує в російському арсеналі. Українські військові вивозять бронетехніку вартістю мільйони доларів за допомогою дешевих саморобних безпілотників, а також більш досконалих безпілотників та іншої зброї, наданої Сполученими Штатами та союзниками.

Російська армія залишається грізною силою з крилатими ракетами, значною армією та мільйонами артилерійських снарядів, хоча й неточних. Вона щойно завершила мобілізаційну роботу, яка додасть 300 000 військових на поле бою, кажуть російські командири, хоча багато з них будуть погано навчені та погано оснащені. А президент Володимир Путін чітко заявив про свою рішучість виграти війну майже будь-якою ціною.

Тим не менш, немає сумніву в зміні долі на південному фронті.

Зростаюча перевага України в артилерії, різкий контраст із бойовими діями по всій країні влітку, коли Росія обстрілювала українські позиції мінометним і артилерійським вогнем, дозволила повільно, але просуватися на півдні до стратегічного портового міста Херсона, єдиної столиці провінції, яка Росії вдалося окупувати після вторгнення в лютому.

Нові можливості були продемонстровані в передсвітанкові години в суботу, коли українські безпілотники вразили російське судно, що стояло в порту приписки Чорноморського флоту в Севастополі, глибоко в окупованій території Криму, яка колись вважалася неприступним бастіоном.

Далі від лінії фронту, поза зоною дії безпілотників, американські артилерійські снаряди із супутниковим наведенням змусили російських військових ретельно маскуватися або відтягувати важку техніку, сказав лейтенант Олег, командир підрозділу спостереження безпілотників.

«Перевага Росії полягала лише в одному: у кількості», — сказав лейтенант Олег в інтерв’ю на своїй базі, будинку вздовж багнистого провулку в селі. Всередині було завалено екранами, ноутбуками, кабелями та акумуляторами. Зі стелі звисала смужка липучки.

Сидячи перед екранами, він визначає танки, казарми чи інші військові об’єкти та передає координати артилерійським командам, які стріляють снарядами з супутниковим наведенням, які влучають у ярди чи два від призначених цілей.

«З типової гаубиці ви створюєте снайперську гвинтівку», — сказав він про комбінацію системи спостереження з безпілотників і артилерійських снарядів із супутниковим наведенням, чого бракує Росії. «Один постріл — одне попадання».

Часткове руйнування мостів через широку річку Дніпро впродовж літа сповільнило переміщення важкої техніки Росії до західного берега річки, хоча західна зброя допомогла Україні позбутися того, що вже там було. Ця комбінація коштувала Росії артилерійської переваги на західному березі річки.

«Подумайте про орків у їхніх окопах», — сказав лейтенант Олег, використовуючи глузливий термін для російських солдатів. «У них немає важкого озброєння, немає припасів, холодно і йде дощ. Це справді важкий моральний стан».

Якщо вони спробують утриматися в Херсоні, сказав він, маючи на увазі затяжну битву з нацистами у Другій світовій війні, «це для них буде Сталінград взимку».

Поділитись