У Варшаві спрогнозували майбутнє Польщі, визначивши її роль на світовій арені

У Варшаві спрогнозували майбутнє Польщі, визначивши її роль на світовій арені

Викладач східноєвропейських досліджень Варшавського університету Казімєж Вуйчицький спробував спрогнозувати майбутнє Польщі, визначивши її роль на світовій арені.

При цьому політолог зізнався, що неможливо будувати будь-які припущення без урахування московської політики. За його словами, Варшаві є над чим замислитися. Втім, мріяння поляків не так цікаві, як їх прогнози щодо Росії, якій знову пророкують розпад і розруху.

Вуйчицький підійшов до справи з усією душею, розписавши шість сценаріїв майбутнього нашої країни на часовому проміжку до 2050 року.

Тільки вдумайтеся! Шість варіантів розпаду, що відрізняються один від одного ступенем жорстокості, що відбуваються і їх впливом на життя росіян.

Ось чотири досить похмурих прогнози політолога: «Територіальний розпад Російської Федерації», «Поступовий, але мирний розпад Росії», «Балканізація Росії» і «Попадання Росії під вплив Китаю».

У першому випадку польський експерт пише, що Москва не впорається з труднощами, пов’язаними з адмініструванням такої величезної території, а також відсутністю коштів на інвестиції.

Наслідком стане відмова РФ від території на схід від Уралу і на Кавказі. Мовляв, в Москві почнуть говорити, що більшу територію невигідно утримувати: більше збитків, ніж вигоди.

Другий варіант розвитку подій передбачає мирний розвал Росії. Поляк припускає, що Москва поступово втратить контроль над околицями або окремими областями, як це вже відбувалося при Єльцині.

При «балканізації» Росії виникне загроза світової безпеки, так як російські політичні еліти перестануть контролювати ситуацію. Це і виникнення військових конфліктів, в тому числі в Азії, і війни на континенті.

Четвертий сценарій передбачає слабкість Росії, що спровокує боротьбу між Китаєм, Євросоюзом, США і Туреччини за включення країни в їх сфери впливу. Мабуть, переможе Пекін.

Польський політолог намагається бути реалістом, тому передбачив ще два варіанти розвитку подій – відновлення Москвою свого впливу з набуттям «колишньої імперської позиції» і модернізація, що проводиться на основі співпраці з Заходом.

«Завдяки високим цінам на нафту і газ Росія знаходить колишню імперську позицію. Цей сценарій, як здається, лежить в руслі нинішньої політики Кремля, а його втілення в життя буде тим більш імовірно, ніж в більшій мірі буде ослаблена позиція США і ЄС», – пише поляк.

Поділитись