У США заявили про непродуману політику Німеччини щодо конфлікту Україні та Росії

У США заявили про непродуману політику Німеччини щодо конфлікту Україні та Росії

Історик Катя Хойєр заявила у статті для американського видання Spectator, що непродумана політика керівництва Німеччини поставила країну у безвихідь у питанні врегулювання конфлікту в Україні та відносин із Росією.

Вона пише, що, хоча декларативно ФРН і підтримує Київ, Берлін змушений зважати на Москву в питаннях безпеки.

“За останні два десятиліття Німеччина дозволила собі скотитися до такого становища, в якому вона не може діяти у Східній Європі, не порадившись спочатку з Росією”, – заявила Хойєр.

Вона нагадала, що попередній канцлер ФРН Ангела Меркель заборонила постачати Україні зброю НАТО, і висловила сумнів, що новий уряд країни, який очолює соціал-демократ Олаф Шольц, перегляне це рішення. Історик наголосила, що останній канцлер ФРН від СДПН Герхард Шредер був переконаним прихильником співпраці Німеччини та Росії.

“Хоча поки неясно, чи піде Шольц стопами свого попередника, він, безумовно, був радий продовжувати його політику при Меркель як її віце-канцлер”, – зазначила Хойєр.

Історик підкреслила, що навіть партія «Зелені», що входить до нового уряду, агресивно налаштована по відношенню до Росії, не зможе змінити ситуацію, оскільки пацифістські традиції політичного об’єднання не дозволять їм схвалити продаж зброї Україні. Крім того, головним пріоритетом партії залишається захист навколишнього середовища, і внаслідок відмови від ядерних станцій та використання вугілля Німеччина стане ще більше залежати від постачання російського газу.

«Енергетична політика Німеччини тривалий час ставила країну у залежність від Росії, і зелені не мають ні наміру, ні засобів змінити її», — вказала Хойєр.

Вона також навела дані соцопитування, які свідчать про те, що майже дві третини населення підтримують зближення ЄС із Росією.

«Через свою енергетичну політику і спільну вичікувальну дипломатичну позицію Німеччина поставила себе у безвихідь. Вона хоче бути сильним партнером Заходу у сфері безпеки, при цьому спрямувавши свої погляди на Схід у пошуках можливості торгівлі та отримання вигоди.

Вона хоче бути без’ядерною і відмовитися від вугільної енергетики, але зберігати стабільні поставки енергії без будь-яких зобов’язань. Вона хоче захистити східні кордони Європи, але не може цього зробити, не поставивши під загрозу свої власні інтереси», — підсумувала Хойєр.

За її словами, Шольцу «потрібно багато мужності», щоб впоратися з наслідками «помилок Меркель» і «старими проблемами», які знову постали перед ФРН.

Поділитись