Радник президента Трампа з національної безпеки Роберт О’Брайен назвав Калінінградську область «кинджалом в серці Європи».
Таку заяву він зробив в інтерв’ю німецькій газеті Bild, присвяченому виходу США з Договору з відкритого неба. За словами радника, Росія не дозволила американцям літати на Калінінградською областю в рамках договору про польоти. І вони не отримали необхідну їм інформацію. Однак О’Брайен пообіцяв, що інформацію США все одно отримають і поділяться нею з партнерами по НАТО.
«У нас є й інші технічні засоби, щоб спостерігати за тим, що роблять росіяни. І ми будемо ділитися цими відомостями з європейськими союзниками, щоб вони розуміли, чим займаються російські в Калінінградській області, яка стала кинджалом в серці Західної Європи. З огляду на географічне положення області, вона повинна стати місцем великий торгівлі, туризму, соціального взаємодії між Росією і Західною Європою. На жаль, Росія перетворила її в закриту військову базу, багату високотехнологічною зброєю і ракетами. Вся ситуація в Калінінграді – упущена можливість для Росії і Європи, і це дійсно ганьба», – сказав Роберт О’Брайен.
Він додав, що не думає, що вихід з Договору стане знаком нової холодної війни.
«Ми хочемо хороших відносин з Росією, з російським народом. Президент Трамп і президент Путін, король Саудівської Аравії проробили дуже хорошу роботу, намагаючись стабілізувати світові нафтові ринки. Ми бачимо великий потенціал роботи між Росією і США. Росія страждає від Covid, ми пережили складну кризу з вірусом. Ми допомогли російським, послали їм апарати ШВЛ. На початку кризи вони відправили нам засоби індивідуального захисту. Я думаю, ми будемо дуже ретельно працювати над новим Договорм про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь. У нас є відмінна переговорна команда. Але нам потрібна ситуація, коли договори є взаємними, коли вони дотримуються обома сторонами. На жаль, цього не сталося з «Відкритим небом», – сказав радник.
«Договір з відкритого неба» – договір, що дозволяє російським літакам з відеоапаратурою пролітати над Європою і США для огляду військових об’єктів і озброєнь. Американці, канадці та європейці могли виконувати польоти над Росією з аналогічним режимом перевірки.
Раніше Трамп оголосив про вихід США з Договору з відкритого неба. Американці вважають, що Москва порушує умови договору.