У США різко загострилася міграційна проблема: на кордоні з Мексикою рекордна кількість нелегалів

У США різко загострилася міграційна проблема: на кордоні з Мексикою рекордна кількість нелегалів

Сплеск викликаний скасуванням американським президентом Джо Байденом прийнятих попередником Дональдом Трампом заходів проти нелегальної імміграції.

Через указу Байдена про возз’єднання сімей мігрантів в ізоляторах на кордоні містяться тисячі дітей-нелегалів без батьків. Коштів на їх утримання не вистачає.

Новий глава Білого дому Джо Байден переглянув прийнятий попередньою адміністрацією пакет заходів для боротьби з нелегальною імміграцією.

Так, Байден відмовився від будівництва стіни на кордоні з Мексикою за рахунок коштів з інших програм, а також скасував заборону сім’ям нелегалів возз’єднуватися на американській території.

Останнє рішення спровокувало приплив дітей-мігрантів, які прибувають, щоб знайти родичів. Як повідомляє телеканал CBS News, в останні тижні число дітей-нелегалів потроїлася.

До початку цього тижня повідомлялося про п’ять тисяч неповнолітніх мігрантів без супроводу дорослих в центрах тимчасового утримання на кордоні з Мексикою.

Ще більш десяти тисяч дітей перебувають в профільних центрах. Через небаченого напливу малолітніх біженців прикордонники не встигають приймати і оформляти новоприбулих протягом покладених 72 годин і тримають їх в скупчених умовах по кілька днів.

У розмові з відвідали їх правозахисниками мешканці цих центрів скаржаться, що їх не випускають на вулицю, не дають приймати душ. Правозахисники також повідомляють, що дітям доводиться спати на підлозі через дефіцит матраців в тимчасових пунктах розміщення.

На відміну від дорослих, яких негайно видворяють назад до Мексики або на їх батьківщину, неповнолітнім відтепер дозволяють залишитися в США. Влада в цей час шукають їх родичів або спонсорів на території країни і потім в разі успіху пошуків організовують транспортування до нового місця проживання.

У Республіканської партії вважають, що Байден своїм рішенням спровокувала ескалацію кризи, який, на їхню думку, призведе до значного зростання числа мігрантів.

Група конгресменів-республіканців звернулася з листом до міністра нацбезпеки США Алехандро Майоркасу, в якому висловили побоювання, що нова адміністрація послаблює безпеку кордону Сполучених Штатів.

Як відзначають експерти, рішення нового президента США про припинення будівництва стіни на кордоні з Мексикою створило серед мігрантів враження, ніби кордону вже відкриті для них, що і призвело до великого напливу біженців в Штати.

Зараз Мексика намагається впоратися з новою хвилею мігрантів, вигнаних з США. Притулки, які були порожніми чотири місяці тому, тепер переповнені, пише газета New York Times.

Як заявила керівник пункту прикордонного контролю в Ель-Пасо Глорія Чавес, пріоритетною метою США є висилка сімей нелегалів назад до Мексики. Однак ця країна встановила добові квоти на прийом депортованих, тому багато сімей відправляються до притулків.

Мексиканська влада також активізувала імміграційні рейди, відзначає Reuters. За останні тижні сотні людей були затримані і зняті з поїздів, щоб зупинити зростання числа мігрантів з Центральної Америки, що прямують в США.

Багатьом мігрантам контрабандисти обіцяли, що з приходом Байдена шлях в США буде відкритий, відзначає NYT. Однак цього не сталося.

Служба митного і прикордонного контролю США повідомляє, що понад 70 відсотків людей, що потрапили в США нелегально в лютому, були депортовані. А це кілька десятків тисяч чоловік.

Поділитись