У Росії відповіли на нові заяви США про «вторгнення» в Україну

У Росії відповіли на нові заяви США про «вторгнення» в Україну

США намагаються своїми заявами домогтися прямого конфлікту між Москвою та Києвом, заявили у Держдумі РФ.

Як зауважили у РФ, у Вашингтоні перестали адекватно оцінювати події у світі, у тому числі в контексті власних дій. Раніше помічник Джо Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що загроза російського «вторгнення» залишається високою, при цьому влада РФ нібито може сфабрикувати привід для агресії щодо України. Поряд із цим американські законодавці продовжують висувати ініціативи щодо запровадження санкцій проти «Північного потоку — 2», пов’язуючи їх з темою нібито можливого «вторгнення» РФ в Україну.
«Хочуть розпалити конфлікт Москви та Києва»: у Росії відповіли на нові заяви США про «вторгнення» в Україну.

Вашингтон своїми заявами про нібито можливу російську агресію щодо України продовжує розжарювати ситуацію. Таку думку в бесіді зі ЗМІ висловив член комітету Держдуми з міжнародних справ Дмитро Бєлік, коментуючи слова помічника голови Білого дому Джо Байдена з нацбезпеки Джейка Саллівана про те, що Росія нібито може сфабрикувати привід для вторгнення в Україну.

«США хочуть, щоб із іскри спалахнуло полум’я. Розмовами про уявне вторгнення та голослівними звинуваченнями вони свідомо хочуть розпалити конфлікт Москви та Києва та спровокувати нашу країну, буквально залучаючи її до війни на Україні», — сказав Бєлік.

За його словами, влада США, яка сама має велику кількість внутрішніх проблем, для рядових американців малює образ Росії як загрози ззовні.

«Страх перед нашою країною рухає ними настільки, що вони готові стягнути до наших кордонів з боку Європи військові контингенти. Але Росія дасть жорстку відповідь у разі зазіхань на власну безпеку, у цьому можна не сумніватися», – додав парламентарій.

Раніше помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що загроза “вторгнення” Росії в Україну залишається високою. Якщо це станеться, Вашингтон займеться зміцненням позицій своїх європейських союзників, а також підтримає Україну.

При цьому Москва може вигадати привід для того, щоб таки напасти на Україну.

“Наша розвідспільнота обробляє інформацію – гриф секретності за якою знижений, – що Росія готує ґрунт, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення, у тому числі шляхом диверсійної діяльності та інформаційних операцій, звинувативши Україну в підготовці неминучого нападу на російські сили на сході України”, – сказав він.

Салліван додав, що протягом найближчих 24 годин Білий дім має намір “поділитися з пресою новими деталями того”, що вони сприймають як потенційне створення прийменника.

Він також пообіцяв, що американська сторона дасть рішучу відповідь на розміщення російської військової інфраструктури в країнах Латинської Америки: «Якщо Росія рухатиметься в цьому напрямку, ми вживемо рішучих заходів».

Напередодні заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков в інтерв’ю RTVI, відповідаючи на питання про можливість розгортання російської військової інфраструктури у Венесуелі та на Кубі, заявив таке: «Я не хочу нічого підтверджувати, але й нічого виключати не буду».

Політолог Володимир Брутер також прокоментував слова Джейка Саллівана про можливість Москви сфабрикувати привід для вторгнення в Україну.

«Жодних планів сфабрикувати, жодних планів діяти в Росії немає — хоча б тому, що практика показує, що Росія готова була і готова зараз демонструвати стратегічне терпіння. Але воно не може бути нескінченним, і Захід це має розуміти», – заявив співрозмовник ЗМІ.

Поділитись