У Росії трапилася масштабна екологічна катастрофа

У Росії трапилася масштабна екологічна катастрофа

Слідчий комітет Російської Федерації (Следком) Красноярського краю та Хакасії розпочав розгляд інформації про те, що російський гірничий гігант “Норильський нікель” скидає в тундру стічні води, забруднені хімікатами, що використовуються при переробці корисних копалин.

Про це повідомляє словацьке видання Sme.sk.

Тим часом труби демонтували

У “Новій газеті” написано, що очисна руда в Тальнаху, що належить Норильському нікелю, перекачує воду, забруднену важкими металами, сірчаною кислотою та поверхнево-активними речовинами, і скидає її в тундру, звідки вона впадає в річку Чаражелах і звідти до льодовикового озера Піасино.

Тим часом «Норильський нікель» підтвердив, що стався витік стічних вод та вжиті заходи з виправлення. Компанія заявила, що розпочала внутрішній аудит.

“Нова газета”, яка зафіксувала на відео скидання стічних вод з очисної руди Тальнач, зателефонувала в міліцію, представників Міністерства з надзвичайних ситуацій, Федерального управління з нагляду за надрами (Росприроднадзор) та прокурора. Однак працівники «Норильського нікелю» з тих пір почали демонтаж трубопроводу.

Після приїзду на місце прокурор оголосив, що  візьмуть зразки та передадуть справу “Следкому”.

Про цей випадок розкрив портал новин “Новая газета” завдяки співпраці з активістами Greenpeace та Василем Рябініним, колишнім співробітником “Росприроднагляду”.

Про Норильський нікель говорили давно

Кілька днів тому російське відділення Всесвітнього фонду природи, яке також має докази у вигляді супутникових знімків, повідомило, що Норильський нікель, ймовірно, регулярно скидає відходи в річки навколо міста Норільськ.

Всього місяць тому 21000 тонн дизельного палива з теплової електростанції, яка також належить «Норильському нікелю», просочилося у вищезгадане озеро П’ясіно, яке впадає в Карське море.

Згодом російська влада повідомила, що велику частину забруднення видалили з поверхні річки Амбарна, постраждала від масового розливу нафти. Однак, на думку експертів, може пройти роки, коли життя річки повернеться до норми.

“Новая газета” написала в суботу, що депутат Московської міської думи Сергій Митрочин не дозволив владі брати зразки забрудненої води та ґрунту, взяті на місці екологічної аварії для незалежних випробувань.

Депутата зупинили в аеропорту правоохоронці, які сказали, що вони повинні спочатку звернутися до управління безпеки Норильського нікелю для отримання ліцензії на експорт зразків, “оскільки Норильський нікель вирішує, що можна експортувати, а що не можна”.

Екологічна аварія, яка потрапила на озеро П’ясіно більше місяця тому, описується як найбільша катастрофа такого роду в Арктиці.

 

Поділитись