Доповідь ООН про “порушення прав людини” в Криму зроблена вкрай непрофесійно, дистанційно, Росії слід подати протест на необ’єктивну оцінку ситуації на півострові, заявив в середу сенатор від Криму Сергій Цеков.
Генсек ООН Антоніу Гутерреш підготував доповідь про порушення прав людини в Криму, при цьому документ спирається на інформацію, зібрану дистанційно з території України. У документі йдеться про нібито необ’єктивність російського судочинства на території півострова, про тортури ув’язнених.
“Підготовка подібних доповідей ООН здійснюється вкрай непрофесійно. Організація при оцінці дотримання прав людини в якійсь країні, перш за все, повинна зробити все для відвідування конкретного регіону, за яким вона готує довідку”, – зазначив Цеков.
За його словами, підготовка дистанційно таких важливих документів говорить “про крайню слабкість, непрофесіоналізм тих, хто відповідає за права людини в ООН”.
“Збирати відомості про ситуацію в Криму від тих, хто є фактично ворогом нинішнього Криму, тих, хто здійснює там різні дії карального характеру по відношенню до Криму – перекриває воду, електроенергію?”, – висловив здивування політик.
За його словами, так би і написали – “скласти довідку не можемо, тому що не можемо відвідати Крим, це було б чесно і правильно”. На думку Цекова, Росії “слід подати протест” на необ’єктивну оцінку ситуації в Криму.
За словами законодавця, все, що в доповіді вказується про порушення прав людини на півострові, “воно повністю застосовне до України”. Зокрема, він згадав рекомендацію в доповіді про визнання Меджлісу кримсько-татарського народу.
“Вони вимагають визнати організацією те, що в юридичному плані за сучасними стандартами організацією не є”, – сказав парламентарій. Він нагадав, що Меджліс не зареєстрований і в Україні, у нього немає юридичного статусу. “Це означає, що організація працює втемну”, – уклав політик.
Україна як і раніше вважає Крим своєю, але тимчасово окупованою територією. Керівництво Росії неодноразово заявляло, що жителі Криму демократичним шляхом, в повній відповідності з міжнародним правом і Статутом ООН проголосували за анексію Росією півострова. За словами російського президента Володимира Путіна, питання Криму “закрите остаточно”.