У Польщі міністр оборони запропонував радикально збільшити армію країни

У Польщі міністр оборони запропонував радикально збільшити армію країни

У Польщі викликало жваву дискусію заява міністра оборони країни Маріуша Блащак, який запропонував кардинально збільшити армію держави – більш ніж удвічі.

Свою пропозицію глава польського Міноборони обґрунтував такими, що відбулися на початку року невдалими штабними маневрами «Зима-2020», а приурочив його до наближається російсько-білоруським навчанням «Захід-2021». Однак у деяких експертів ідеї Блащака викликають скепсис: вони сумніваються в тому, що їх можна втілити в життя.

На думку Блащака, щоб Польща відчувала себе в безпеці, їй необхідно 300 тис. чоловік під рушницею: 250 тис. солдатів оперативних військ і 50 тис. службовців так званих військ територіальної оборони. У цій пропозиції немає нічого нового: про те, що військовий потенціал Польщі недостатній, недавно заявляв і голова правлячої партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський. Він висловив упевненість, що Польщі доведеться швидко розвивати свої військові можливості, тому що, мовляв, світ стає все більш і більш небезпечним, і «того, що у нас є сьогодні, недостатньо».

У багатьох пропозиції Блащака і Качинського викликали скептичний відгук. Так, польське видання Wrost нагадує, що чисельності в 300 тис. Солдатів польська армія досягала до початку 1990-х років, коли ще не було викоренене спадщина комуністичної епохи. Останній загальний заклик до польської армії проходив в грудні 2008 року, потім він був скасований як рудимент «тоталітарного минулого». Колишній міністр оборони (1992-1993, 1997-2000) Януш Онишкевич заявив, що пропозиція Блащака «абсолютно нереалістичне». Екс-міністр пояснює: «Це зажадає величезних витрат на оборону. На підготовку такої кількості солдатів, особливо офіцерів і командирів, підуть роки».

Варто додати, що недавно пана Онишкевича разом з колишнім в 2005 році главою МЗС Адамом Даніелем Ротфельдом гучно оголосили в пресі практично державними зрадниками. Ніяких радикальних заходів колишні міністри не пропонували, вони всього лише підписалися під колективним листом, в якому міститься пропозиція трохи знизити градус протистояння з Росією і, можливо, скоротити американську військову присутність в Польщі. «Разом з російськими генералами і« експертами »з 20 країн світу вони виступають за« скорочення звичайних сил Альянсу та Росії, розгорнутих в Європі» та «підтвердження взаємних політичних зобов’язань відповідно до Основоположним актом Росія-НАТО 1997 року”, – з обуренням писала Gazeta Polska, яка обслуговує інтереси «Права і справедливості».

У правлячих – своя логіка. Їх алармістські заяви зазвучали особливо голосно після проведених на початку цього року штабних навчань «Зима-2020», в яких взяло участь кілька тисяч офіцерів. Навчання проходили в Польській академії військового мистецтва, за процесом стежили особисто президент країни Анджей Дуда та міністр оборони Маріуш Блащак. За результатами віртуальних маневрів з’ясувалося, що польські воєначальники виставили на карту бойових дій такі сили і озброєння, яких поки що в їх розпорядженні немає. Наприклад, як з’ясували журналісти видання Interia, при моделюванні в облік взяли нові системи озброєння, замовлені Польщею в США, але в реальності ще не отримані: це зенітні системи Patriot, реактивні системи залпового вогню HIMARS і багатоцільовий літак F-35.

Поділитись