У парламенті розглянуть питання повернення споруд Почаївської Успенської лаври державі

У парламенті розглянуть питання повернення споруд Почаївської Успенської лаври державі

Рішення Тернопільської обласної ради розглянув Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики і рекомендує Парламенту звернутися до Уряду щодо невідкладної перевірки дотримання умов договору про користування Почаївською Свято-Успенською Лаврою, її будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

«Про це повідомила вчора прес-служба Апарату Верховної Ради України. Комітет розглядав і цитував наші рішення, про що свідчить протокол засідання», – заявив політик.
«На сесії Тернопільської обласної ради, на території якої розташована Почаївська Успенська лавра, у грудні 2022 року депутати проголосували за звернення до Прем’єр-міністра України, голів Верховної Ради України, Служби безпеки України і Генерального прокурора України, щодо повернення комплексу споруд Почаївської Успенської лаври 18-19 століття до державної власності та розслідування антиукраїнської діяльності священнослужителів Української православної церкви московського патріархату. А у серпні 2022 року Тернопільська обласна рада звернулася до Верховної Ради України щодо заборони діяльності цієї церкви в Україні…», – зазначено в протоколі.
Йшлося також про наявний значний суспільний запит народу України на розірвання з УПЦМП договору оренди комплексів споруд Почаївської Успенської Лаври та заборону цієї церкви в Україні.
Тим більше, як зазначили матеріалах протоколу, релігієзнавча експертиза статуту Української православної церкви московського патріархату, проведення якої забезпечила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, довела наявність церковно-канонічного зв’язку з російською православною церквою.
За результатами обговорення Комітет виніс і оприлюднив рішення:
«З метою захисту національного простору, запобігання проявам інформаційної пропаганди представниками УПЦ, а також відновлення законності та історичної справедливості проектом Постанови пропонується звернутися до Уряду щодо невідкладної перевірки дотримання умов договору про користування Почаївською Свято-Успенською лаврою комплексом споруд Почаївської лаври та іншим майном, яке є державною власністю».
«Нарешті маємо результат наших спільних зусиль. Дякую всім, хто наполегливо долучався до процесу – як колегам-депутатам, так і активістам за розголос серед громадськості, дякую за кожну небайдужу позицію. Сподіваюся, Парламент та Уряд оперативно відреагують на рішення Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики і невдовзі наша область звільниться від останнього форпосту московської пропаганди», – наголосив Головко.
Поділитись