У ПАРЄ відзначили прогрес у виконанні Мінських угод

У ПАРЄ відзначили прогрес у виконанні Мінських угод

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відзначив прогрес у виконанні Мінських угод.

Про це йдеться в проекті резолюції ПАРЄ про підтвердження повноважень російської делегації. “Асамблея відзначає, що за останні півроку після повернення РФ в асамблею вона також виконала деякі рекомендації, включені до резолюції 2292 (2019) (про повернення російської делегації в ПАРЄ). Було досягнуто значного прогресу і в плані виконання Мінських угод “, – йдеться в документі.

У проекті резолюції, схваленій комітетом напередодні, відзначається участь Росії в «так званих обмінах ув’язненими» і готовність Москви спільно з Києвом провести нові. Також згадується передача Україні 24 моряків, затриманих в Азовському морі в листопаді 2018 року.

Крім того, наголошується, що «було повернуто одну людину, яку розшукували у зв’язку з катастрофою рейсу MH17». У ПАРЄ розцінюють це як виконання Росією вимоги про співпрацю в розслідуванні аварії Boeing 777, що летів рейсом MH17 в 2014 році.

“Відносно фінансових зобов’язань перед Радою Європи, РФ заплатила всі належні внески в бюджет і по частковим угодами. Невиплачені відсотки стануть окремим приводом для обговорення на засіданні комітету міністрів Ради Європи”, – наголошується в документі.

28 січня комітет ПАРЄ з моніторингу зобов’язань підтримав на засіданні доповідь про повноваження делегації Росії, в яких рекомендовано ратифікувати їх у повному обсязі. У той же день заступник голови Держдуми Петро Толстой був обраний віце-спікером ПАРЄ. За його кандидатуру проголосували 132 парламентарія, проти – 117. Ще три бюлетені були визнані недійсними.

27 січня депутати асамблеї на відкритті зимової сесії оскаржили повноваження російської делегації. Ініціатором виступив член делегації Литви Емануеліс Зінгеріс. За його словами, в Росії не дотримуються рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Росію позбавили права голосу, можливості брати участь в місіях і обиратися до керівних органів ПАРЄ через анексію Криму в 2014 році. Після цього Москва перестала направляти заявки на участь в засіданнях, а в 2017 році призупинила внесення членських внесків до Ради Європи.

У 2015 році лідерами «нормандської четвірки» (Росії, України, Німеччини та Франції) був узгоджений комплекс заходів по виконанню Мінських угод від 19 вересня 2014 року. Документ передбачає, зокрема, припинення вогню і відведення важких озброєнь сторонами конфлікту в Донбасі від лінії зіткнення, проведення Києвом конституційної реформи і діалог з представниками так званих ДНР і ЛНР про проведення виборів на територіях самопроголошених республік.

Поділитись