У пацієнтів, що одужали від коронавірусу знову тестують позитивні результати

У пацієнтів, що одужали від коронавірусу знову тестують позитивні результати

У Південній Кореї чиновники охорони здоров’я намагаються розгадати таємницю: чому у 163 осіб, які оговталися від коронавірусу, знову тестують позитивний результат, повідомляє корейський Центр контролю та профілактики захворювань (KCDC).

Те саме було зафіксовано в Китаї, де деякі пацієнти з коронавірусом демонстрували знову позитивні результати, хоча, здається, одужали, – передає CNN.

У Південній Кореї частка випадків у громадян, у яких повторне тестування є позитивним, є низькою – із 7 829 осіб, які одужали від коронавірусу, 2,1% показали позитивні результати, повідомляє KCDC. Незрозуміло, скільки людей, які видужали, пройшли тестування знову.

Але пацієнти, які підтверджують позитивний результат, все ще викликають занепокоєння у всьому світі, в тому числі в таких країнах, як Південна Корея, де влада, здається, взяла під контроль спалах епідемії.

Заступник директора KCDC Кван Джоун-Вук заявив, що поки що немає жодних ознак того, що пацієнти, які повторно підтверджують позитивність, заразні, хоча близько 44% з них проявляли легкі симптоми.

Але він попередив, що ще багато вчених ще нічого не знають про вірус, в тому числі і про природу виникнення вірусу.

“Ковід-19 – це найскладніший збудник, з яким ми могли зіткнутися в останні десятиліття”, – сказав Кван. “Це дуже важкий і складний ворог”.

Наразі найбільш ймовірним поясненням того, чому людей ретестують позитивно, здається, те, що тест набирає залишки вірусу.

KCDC повторно досліджував три випадки з однієї родини, де пацієнти випробовували позитивні результати після одужання, говорить Квон.

У кожному з цих випадків вчені намагалися інкубувати вірус, але не змогли – це свідчить про те, що живого вірусу немає.

Як і в багатьох країнах, Південна Корея використовує ланцюгову реакцію полімеразної зворотної транскрипції (RT-PCR) для тестування на вірус. Тест RT-PCR працює, виявляючи докази генетичної інформації вірусу – або РНК – у зразку, взятому у пацієнта.

За словами Кваона, ці тести все ж можуть набирати частини РНК навіть після того, як людина одужає, оскільки тести є чутливими.

“Це одне можливе і дуже сильне пояснення”, – сказав він.

Цю ж теорію висловив один з провідних дихальних фахівців Китаю Чжун Наньшань. На прес-конференції на початку цього тижня він заявив, що людина, яка одужала може знову демонструвати позитивні тести, оскільки фрагменти хвороби залишилися в їх організмі.

Існують й інші теорії, чому пацієнти можуть повторно демонструвати позитивні результати: може статися помилка з тестом, або вірус міг повторно активуватися.

Якщо в тесті є помилка, пацієнти можуть отримувати помилкові негативні чи помилкові позитивні результати тестування. Існує низка причин, чому це могло статися, включаючи проблеми з хімічними речовинами, які використовуються в тесті, та ймовірність того, що вірус мутує таким чином, що його тест не ідентифікує.

У публічному брифінгу Квон заявив, що навряд чи тестування матиме помилки. Однак він сказав, що вчені проводили скринінг пацієнтів, які знову проходили тестування, щоб переконатися, що їх позитивний результат був не лише проблемою тесту.

“Нам потрібно продовжувати розслідування”, – додав він.

Наразі КДКК досліджує решту випадків, щоб отримати більш переконливу відповідь.

Після виписки з лікарні уряд рекомендує пацієнта ізолювати на два тижні.

Чи може людина, яка знову отримала позитивний тест, заразити інших?

Кван каже, що поки що немає доказів того, що людина, яка підтвердила позитивний тест, є заразною, і додає: “На даний момент ми вважаємо, що немає небезпеки подальшої вторинної передачі до іншої людини”.

Коли людина одужує від вірусу, їх організм виробляє антитіла . Антитіла важливі, оскільки можуть завадити людині повторно заразитися тим самим вірусом, оскільки організм уже знає, як боротися з хворобою.

Переклад Володимира Малініна

Поділитись