Громадське життя значно змінилося для більшості німців у понеділок, оскільки носіння масок стало обов’язковим у багатьох громадських місцях по всій країні.
У магазині дизайну інтер’єру на головній торговій вулиці Потсдама, що знаходиться недалеко від Берліна, всі покупці дотримувалися нових правил, – передає CNN.
Керівник магазину Каролін Х’юк сказала, що до нових нововведень щодо маски клієнти поставилися спокійно.
“Я можу сказати, що людям так більш зручно”, – заявив Гек, витираючи кошики для покупок дезінфікуючим засобом, і додав, – вони тримаються на відстані, також менш напружені і просто стежать один за одним.”
З минулого тижня Німеччина послабила чимало обмежень у суспільному житті країни, які були покликані зупинити поширення коронавірусу. Магазини площею не більше 800 квадратних метрів (8 600 квадратних футів) дозволили знову відкрити. Так само дозволили роботу автосалонів та магазинів з продажу велосипедів, незалежно від їх розміру.
Але по всій Німеччині існують нові правила та штрафні санкції, які стосуються використання масок. Штрафи за те, що не слід надягати покриття для обличчя, становлять від 15 євро (16 дол.). Деякі землі не накладають жодних штрафів.
Меркель попереджає, що Німеччина перебуває на тонкій кризі, тому соціальне дистанціювання тут залишається.
Коли уряд канцлера Ангели Меркель оголосив про послаблення карантину, він рекомендував носити маски для обличчя лише під час відвідування громадських місць.
“Рекомендується використовувати маски в громадському транспорті та під час покупок у маркетах”, – сказала Меркель 15 квітня.
У Німеччині діє децентралізована система, і федеральний уряд не може змусити зробити носіння масок обов’язковими. Але землі приймають окремі закони та вимогливо ставляться до захистних засобів. У більшості земель від людей вимагають прикривати рот і ніс під час руху громадського транспорту або під час відвідувань магазинів.
Тип самих масок також не вказаний. Вони можуть варіюватися від хірургічних масок і навіть до шарфа, що прикриває рот і ніс. Німці називають їх “Alltagsmasken” або “повсякденними масками”.
Теорія, що стоїть на основі використання масок, полягає в тому, щоб люди не хворіли на Covid-19, вони зупинять передачу вірусу між людьми.
Правила носіння захисту для обличчя відрізняються в Німеччині, так само як і штрафні санкції за те, що людина не наділа її. У Берліні правила є найбільш м’якими, тобто не має штрафу і навіть дозволяють людям сісти в автобус та метро без масок. Тим часом, у Баварії, яка найбільше постраждала від пандемії, є найсуворіші правила із штрафами в розмірі від 150 євро до 5000 євро для власників магазинів, які не контролюють, щоб їх персонал носив маски.
Але маска є дефіцитом в усьому світі. Німецький уряд намагається поповнити свій запас не тільки для медичних працівників, але і для загального користування. Найбільший у світі вантажний літак “Антонов Ан-225” привіз у понеділок 10 мільйонів масок з Китаю в аеропорт Лейпцига.
Очікується, що два наступні рейси в найближчі дні доставлять ще 15 мільйонів захисних масок.
“Достатня кількість захисних масок має вирішальне значення для подальшого зняття коронавірусних обмежень”, – сказала міністр оборони Німеччини Анегрет Крамп-Карренбауер, додавши, що маски тепер будуть розповсюджуватися на 16 федеральних земель країни.
Поліцейський союз Німеччини розкритикував такі норми по всій країні. “Поліція не може пояснювати відмінності правил у землях”, – заявив глава поліцейського союзу на півночі штату Мекленбург-Передня Померанія.
Але протягом усього понеділка німецькі ЗМІ повідомляли, що люди, як правило, приймають ці заходи. Хьюк, керівник магазину дизайну інтер’єрів, також сказав, що все пройшло нормально.
“У мене була одна клієнтка, яка просто забула маску і негайно поклала тканину перед обличчям, коли зрозуміла. У мене до цього часу жодних проблем не було”, – сказала вона.