У Мінську розкрили деталі стратегічних військових російсько-білоруських навчань «Захід-2021»

Війна в «сірій зоні», знищення нерегулярних формувань, надійне прикриття держкордону — в Мінську розкрили деталі стратегічних російсько-білоруських навчань «Захід-2021».

Як і на попередніх спільних маневрах, союзники будуть протистояти загальним противнику, користуватися однією інфраструктурою і діяти під єдиним командуванням. Західні країни затягнули звичну пісню, звинувативши Росію і Білорусію в підготовці до агресії. Але організатори запевняють: «Захід-2021» — виключно оборонну захід.

«Захід» — в числі чотирьох основних регіональних військових навчань російської армії. До цього були «Схід-2018», «Центр-2019» і «Кавказ-2020». У майбутніх маневрах, як випливає з назви, головними дійовими особами виступлять військовослужбовці Західного військового округу (ЗВО) — найсильнішого в Збройних силах Росії. З огляду на нинішню військово-політичну обстановку біля кордонів, цей напрямок для стратегів генштабів Союзної держави — пріоритетне.

Бойове навчання пройде на самих західних тренувальних майданчиках Союзної держави — 230-му загальновійськовому полігоні «Обуз-Лесновського», 174-му навчальному полігоні ВПС і ППО «Доманівський», 210-м полігоні «Ружанський» і полігоні «Брестський». З 10 по 16 вересня сюди перекинуть понад 13 тисяч солдатів і офіцерів. Фактично росіяни і білоруси будуть тренуватися на очах у НАТО, різко наростять в регіоні військову присутність після 2014-го. Також в навчаннях вперше візьмуть участь близько 50 військовослужбовців з Казахстану.

У перші три дні планується відпрацювати питання управління з’єднаннями і частинами при відбитті агресії. У наступні чотири дні союзники перейдуть в контратаку і розгромлять умовного противника.

Перший заступник міністра оборони Білорусі Віктор Гулевич повідомив журналістам, що це «незаконні збройні формування, сепаратистські та міжнародні терористичні організації». Подібна політкоректність, без вказівки конкретного агресора, характерна для подібних великих заходів. Однак цього разу є дуже важливе додавання: «противник користується зовнішньою підтримкою».

«Терористи ніяких дивідендів не отримують і без зовнішньої допомоги існувати не можуть, — пояснює віце-президент Академії геополітичних проблем Костянтин Соколов. — Однак під умілим керівництвом і при значній підтримці вони здатні накоїти чимало лиха. Захід боїться воювати з нами відкрито — це може привести до третьої світової і взаємного знищення. Однак в «сірій зоні» вони вже діють проти нас. У подібній неявній війні головна ударна сила — не полки і дивізії регулярної армії, а загони бойовиків, підрозділи приватних військових компаній, що діють негласно. Природно, наші генерали шукають способи протистояння подібної тактики».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,