У ЛНР відкинули можливість капітуляції самопроголошених республік

План дій Києва по Донбасу не спрямований на реалізацію мінських угод, крім того, він передбачає капітуляцію самопроголошених Донецької і Луганської народних республік, а це неможливо і ніколи розглядатися не буде, заявив так званий представник Луганська в контактній групі, глава МЗС ЛНР Владислав Дейнего.

«Всі спроби узгодити план дій або дорожню карту або якимось іншим чином зрушити з мертвої точки процес обговорення перспектив реалізації мінських угод постійно наштовхувався на реакцію українських ЗМІ і політологів … і представників України в контактній групі, яка звучала в тому контексті, що ті чи інші норми мінських угод для України неприйнятні, їх необхідно міняти, все це нереально здійснити в тому вигляді, в якому це було підписано в 2015 році», — сказав Дейнего в ході круглого столу в онлайн-форматі, присвяченого оцінці проектів дорожніх карт, запропонованих на розгляд контактній групі з врегулювання конфлікту на сході України.

За його словами, ця позиція превалює в українських медіа і вся робота по дорожній карті робилася для того, щоб переламати цю ситуацію. Однак, як зазначив він, делегація України в контактній групі продовжує повторювати тези про те, що ті чи інші норми зобов’язань України, прийнятих відповідно до мінських угодами, не реалізовуються і «саме ці суперечності вони підносять як камінь спотикання і їх же намагалися перекроїти, представляючи свій план дій».

«Документ, який представила Україна як альтернативний, в принципі не спрямований на реалізацію мінських угод, він покликаний лише якимось чином визначити дії контактної групи на майбутнє замість того, щоб визначитися, яким чином виконувати ці зобов’язання, Україна вкидає тему ревізії. У цьому плані дії передбачені досить безглузді речі. Починається він з того, що ДНР і ЛНР повинні капітулювати і здатися на волю переможців. Безумовно, це неможливо, неприйнятно і ніколи це не розглядатиметься жодним чином», — резюмував Дейнего.

Раніше радник з інформаційної політики української делегації в тристоронньої контактній групі по Донбасу Олексій Арестович повідомив, що делегація розробила «план спільних кроків», який передбачає виведення «незаконних формувань і найманців» з Донбасу на початку 2021 року, що дозволить провести місцеві вибори на цих територіях 31 березня. Глава української делегації Леонід Кравчук заявив, що Київ запропонував «план дій по Донбасу», щоб всі учасники контактної групи взяли участь в розробці спільного плану.

Постпред РФ в контактній групі по Донбасу Борис Гризлов заявив, що цей план суперечить мінським угодами і може бути розцінений як крок до повної відмови від них. За його словами, «представлений проект плану — це чергова імітація переговорного процесу з єдиною чітко висловленої метою — скликання чергового саміту «нормандського формату».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,