У конгресі США схвалили нові антиросійські санкції

У конгресі США схвалили нові антиросійські санкції

Палата представників США прийняла оборонний бюджет на наступний фінансовий рік, прийнятий 316 голосами документ проти 113 передбачає посилення санкцій проти Росії.

Зокрема, ініціатива дозволить накласти рестрикції на суверенний борг Росії. Також під санкціями може виявитися трубопровід «Північний потік-2». Крім того, документ припускає можливість введення санкцій відносно 35 громадян, в списку – прем’єр-міністр Михайло Мішустін, прес-секретар президента Дмитро Пєсков, директор ФСБ Олександр Бортніков, директор Росгвардії Віктор Золотов, глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін, міністр охорони здоров’я Михайло Мурашко, мер Москви Сергій Собянін.

Обмеження можуть ввести і стосовно бізнесмена Романа Абрамовича, глави «Газпрому» Олексія Міллера, головного редактора МІА «Росія сьогодні» і телеканалу RT Маргарити Сімоньян, гендиректора «Первого канала» Костянтина Ернста і ряду інших російських громадян. Тим, хто потрапив під його дію забороняється в’їзд в Штати, заарештовують їх активи в американських банках.

Втім, схвалення оборонного бюджету нижньою палатою американського парламенту не означає автоматичне набуття ним чинності. Сенат Конгресу США також представить свою версію документа, після чого обидві палати повинні будуть виробити єдиний бюджет і проголосувати за нього.

Напередодні офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова попередила, що прийняття нового законопроекту по внесенню до списку санкцій громадян Росії буде необдуманим кроком з боку США. «Стає все складніше передбачити, якого роду внутрішньополітичні вправи антиросійської спрямованості зроблять ентузіасти на Капітолійському пагорбі», – заявила дипломат. За її словами, новий законопроект демонструє «кадровий голод» у Вашингтоні.

Перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров зазначив, що в разі введення санкцій США відносно росіян країна вживатиме заходів до тих, хто працює проти неї. Політик додав, що санкції щодо конкретних осіб є покаранням Росії за швидкий розвиток після пандемії COVID-19.

«Наприклад, Мурашко чудово показав себе в боротьбі з пандемією. Американці устами президента закликають світ об’єднати зусилля в боротьбі з коронавірусів і одночасно карають одного з організаторів цієї боротьби просто за те, що він добре працював», – сказав він.

Раніше Влада США вперше ввела санкції проти криптовалютної платформи. Йдеться про сервіс з обміну криптовалюта SUEX OTC, повідомляє прес-реліз американського Мінфіну.

За даними відомства, майже половина транзакцій на цій платформі була пов’язана з виведенням коштів, отриманих вимагачами-організаторами кібератак  — 400 млн доларів тільки в 2020-му році. Мінфін в даному випадку діє разом з ФБР.

Поділитись