У Китаї заборонили співати «ідеологічно неправильні» пісні

У Китаї заборонили співати «ідеологічно неправильні» пісні

Влада Китаю послідовно ведуть боротьбу з «ідеологічно неправильним контентом».

В караоке можна буде вибрати композицію, в якій цензори не побачили пропаганди розпусти чи криміналу.

Багатьом відома система «Золотий щит», що фільтрує інформацію в Інтернеті, а тепер цензори добралися і до офлайну. Згідно з інформацією Міністерства культури і туризму КНР, з 1 жовтня в караоке можна буде співати, що хочеться, а доведеться дотримуватися політеси.

Зокрема, як пише BBC, під заборону потраплять композиції, які ставлять під загрозу національну єдність, суверенітет або територіальну цілісність КНР, а також завдають шкоди національній безпеці. Крім того, заробити покарання можна буде за виконання пісень, що розпалюють міжетнічну і релігійну ворожнечу, а також пропагують насильство, порнографію і непристойності, азартні ігри, а також кримінал. Звучить так, ніби все репери, що оспівують наркотики, зброю і доступних жінок в кабаках Піднебесної тепер небажані гості. Добре хоч, у китайців немає свого шансону.

Правда не зовсім зрозуміло, як контролювати репертуар караоке-клубів, яких налічується понад 50 тисяч. Хоч це і винахід японців, яких їх материкові сусіди недолюблюють, фанатів покричати в мікрофон вистачає і в КНР. Зараз техніка дійшла до того, що в репертуарі тільки одного закладу можуть бути сотні тисяч пісень – відслухати таку кількість просто нереально. Можливо, влада КНР видадуть якийсь реєстр заборонених пісень, але поки про це нічого не говориться. До речі, в 2015 році в країні вже опублікували список 120 композицій, які «пропагують непристойність, насильство і завдають шкоди суспільній моралі». Туди потрапили такі хіти місцевого розливу, як «Пекінський хуліган», «Щоденник самовбивці», «Не хочу ходити в школу», а також безумовний «шлягер» під назвою «Пердіж» з пронизливою ​​лірикою: «У світі є люди, які люблять пукакти під час неробства».

Не ясно також, чи потраплять до списку зарубіжні пісні, адже багато хіти західної естради підпадають під критерії, визначені китайським мінкультом. Адже навіть нехитрий хіт «Казино» італійського поп-квартету Passengers, що є класикою епохи диско, може виявитися в такому випадку поза законом як пропагує азартні ігри.

Поділитись