У Казахстані може відбутися зустріч Зеленського та Путіна

У Казахстані може відбутися зустріч Зеленського та Путіна

Екс-президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вирішив організувати особисту зустріч Володимира Путіна і Володимира Зеленського. За його словами, лідер України вже погодився на переговори з главою Росії.

В якості нейтральної майданчики для зустрічі Назарбаєв запропонував Казахстан. За його словами, мова йде про переговори в форматі один на один.

“Я вже отримав згоду Зеленського на тет-а-тет. Тепер подивимося. Якщо нейтральна майданчик потрібний, я запропонував Казахстан”, – цитує слова Назарбаєва Tengrinews.

Особиста зустріч Путіна і Зеленського необхідна для врегулювання ситуації на Україні, додав екс-президент Казахстану.

“Мені здається, зараз момент хороший. Зеленський отримав підтримку народу, і він може проявити волю і вирішити це питання”, – підкреслив Назарбаєв.

Напередодні екс-президент Казахстану переговорив з Путіним по телефону. Він розповів російському лідерові про згоду Зеленського на особисту зустріч. У Кремлі відзначили, що однією з головних тем розмови Путіна і Назарбаєва стала ситуація на Україні.

“Порушені деякі питання двостороннього і міжнародного порядку денного, включаючи врегулювання в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, президент Росії поговорив з екс-лідером Казахстану про підготовку майбутнього засідання Вищої Євразійської економічної ради в місті Санкт-Петербурзі.

Варто відзначити, що в Києві ще в кінці жовтня заявили про готовність Зеленського до зустрічі з Путіним. За словами глави МЗС України Вадима Пристайка, український лідер «чітко усвідомлює, що можна і як можна досягти». Міністр не уточнив, до якої саме зустрічі готовий Зеленський – тет-а-тет або в рамках «нормандської четвірки».

При цьому ще на початку жовтня президент України відзначав, що не планує ніяких особистих зустрічей з Путіним, тому що «всі проти». Зеленський наполягав на необхідності переговорів в «нормандському форматі» – за участю президента Франції і канцлера Німеччини.

“Нам треба дивитися один одному в очі, зрозуміти, хто що хоче і які реальні кроки, коли і як ми можемо закінчити війну”, – говорив Зеленський.

З моменту травневої інавгурації президента відбулося три телефонні розмови з Путіним. Основними темами цих переговорів стали ситуація в Донбасі і обмін ув’язненими між Росією і Україною. Сам Зеленський підкреслював, що найбільш непростим моментом на посаді президента для нього стала розмова з російським лідером після загибелі чотирьох українських військових на південному сході України. Однак обидва президенти не раз заявляли про велике значення прямих переговорів для звільнення ув’язнених і поліпшення відносин між Росією і Україною.

У свою чергу, Путін вказував на важливість продовження підготовки саміту “нормандської четвірки”. До слова, для зустрічі лідерів “нормандської четвірки” Києву необхідно діяти відповідно до “формули Штайнмайєра”, яка була узгоджена представниками контактної групи по врегулюванню в Донбасі. У ній прописаний механізм надання Донбасу з боку Києва особливого статусу. Основна ідея угоди – демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ на території самопроголошених ДНР і ЛНР.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в зазначених районах повинен тимчасово вступати в силу в день голосування, а коли ОБСЄ визнає їх легітимність – стати постійним. Для реалізації “формули” Київ разом з так званими ДНР і ЛНР погодили розведення військ в населених пунктах Золоте і Петровське – ще одна умова зустрічі “нормандської четвірки”.

В даний час відведення сил був виконаний в обох селах, тепер піротехніки під контролем ОБСЄ повинні приступити до розмінування територій у лінії розмежування.

Поділитись