У Європарламенті збираються знову порушити питання щодо прав жінки на аборт

У Європарламенті збираються знову порушити питання щодо прав жінки на аборт

Мальтійський правоцентристський політик Роберта Метсола була обрана новим головою Європейського парламенту через тиждень після того, як раптово помер попередній глава органу Девід Сассолі , і вона відразу ж зіткнулася з питаннями щодо її позиції щодо прав на аборт.

Про це пише CNN.

Метсола, яка була обрана на цю посаду в свій 43-й день народження, була віце-президентом парламенту з 2020 року і була комфортно обрана під час голосування у вівторок, заручившись підтримкою 458 із 705 депутатів Європарламенту.
Вона є третьою жінкою, яка очолює парламент, але раніше викликала критику через її протидію абортам – процедурі, яка є законною, якщо вона обмежена, у кожній країні ЄС, крім її власної Мальти. Репродуктивні права стали центральним питанням на континенті після того , як минулого року Польща ввела майже повну заборону на припинення.
 
Хоча роль президента в основному церемоніальна, Метсола бере на себе відповідальність за блок у критичний момент. Вона буде намагатися стримати розриви серед євродепутатів групи, а також щодо нарощування російської армії поблизу українського кордону, складних торговельних відносин з Китаєм та виходу з пандемії Covid-19.
 
«Я буду проти будь-кого, хто хоче знищити європейський проект», – сказала Метсола на першій прес-конференції після її перемоги, а також відмовилася від неодноразових запитань щодо своєї позиції щодо абортів.
Хоча вона виступала за права ЛГБТ у складі правоцентристської групи ЄНП – найбільшої політичної партії в Європейському парламенті – її послужний список голосування проти законодавства про аборт викликав критику з боку прогресивних членів.
У 2015 році вона заявила у спільній заяві, що вона та ще двоє мальтійських депутатів Європарламенту «залишаються категорично проти абортів», і назвала процедуру «червоною лінією». Законодавці проголосували незаконодавчу доповідь про гендерну рівність через поправку, яка стверджує, що жінки повинні мати «доступ до абортів».
Зовсім недавно, у червні 2021 року, Метсола був серед меншості законодавців, які проголосували за скасування ще одного незаконодавчого звіту, який закликав до загального доступу до безпечних і легальних абортів у всьому ЄС. У вівторок вона сказала, що цей крок мав «специфічний мальтійський» контекст.
Її вибори у вівторок викликали гнів у деяких лівих парламентських, а Федерація молодих європейських зелених написала у Twitter: «Це не прогрес».
 
Але Метсола повідомила журналістам, що зобов’язується просувати «однозначну» позицію парламенту, який у минулому неодноразово голосував за підтримку права на аборт. Минулого року орган ухвалив резолюцію з вимогою права на безпечний аборт, що широко розглядається як відповідь на обмежувальні закони Польщі та Мальти.
Метсола стала першою жінкою, яка займала пост президента за останні два десятиліття після семи чоловіків. Попередній лідер Сассолі помер минулого тижня у віці 65 років від серйозного ускладнення через дисфункцію імунної системи.
«Ваша наполеглива праця та рішучість є натхненням для всіх нас. Ми будемо тісно співпрацювати для відновлення ЄС та зеленого, цифрового та світлого європейського майбутнього», – написала у Twitter президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйен після перемоги Метсоли.
«Мої найщиріші вітання Роберту Метсолу як нового президента Європейського парламенту», – додав президент Європейської ради Шарль Мішель.
“Європейський парламент – це серце, що б’ється, нашої європейської демократії. З нетерпінням чекаємо співпраці з вами, дорога Роберто”, – сказав він.
Поділитись