У Франції вважають Пекін єдиною силою, здатною змінити перебіг подій в Україні

У Франції вважають Пекін єдиною силою, здатною змінити перебіг подій в Україні

Китай на даний момент є тією країною, яка справді може вплинути на вирішення українського конфлікту, враховуючи його тісні зв’язки з Москвою.

Про це у суботу, 1 квітня, заявив представник адміністрації президента Франції Еммануеля Макрона напередодні його візиту до КНР.

«Очевидно, що Китай є однією з небагатьох країн на Землі – можливо, єдиною країною в світі, – яка може змінити правила гри, вплинути на конфлікт для обох сторін», – сказав представник Єлисейського палацу, чиї слова передає агентство Agence France-Presse (AFP).

Він додав, що Макрон під час свого візиту до Китаю має намір спробувати відмовити китайське керівництво від можливого надання військової допомоги Росії.

В адміністрації президента Франції зазначили, що у разі, якщо Пекін прийме подібне рішення, «воно чинитиме серйозний стратегічний вплив на конфлікт».

Зазначається також, що французький лідер під час візиту хоче «знайти компроміс із владою КНР з питань надання підтримки українського населення та сформулювати шлях урегулювання ситуації, що склалася».

Візит французького лідера до КНР пройде з 5 по 7 квітня.

24 березня Макрон заявив, що Франція та ФРН спробують посилити взаємодію з Китаєм, щоб вплинути на Росію щодо ситуації навколо України. Так Макрон пояснив цілі своєї майбутньої квітневої поїздки до КНР. За його словами, теми візиту вже обговорювалися з канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Ще одна мета зміцнення контактів із КНР, додав Макрон, полягає в тому, щоб зробити все для припинення конфлікту та повернення сторін за стіл переговорів.

Раніше, 20 березня, Сі Цзіньпін прибув із державним візитом до Москви. На зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним він висловив надію на тісні стосунки Росії та Китаю. Голова КНР зазначив, що прояви гегемонії, деспотизму та цькування завдають серйозної шкоди усьому світу. Політик наголосив, що на сьогоднішній день у пріоритет вийшли багатополярність, взаємна співпраця, економічна глобалізація та демократизація зовнішніх зв’язків.

До цього, наприкінці лютого Китай представив свій план щодо врегулювання конфлікту в Україні. Пекін закликав усі сторони припинити бойові дії, «відмовитися від менталітету холодної війни» та розпочати мирні переговори. Крім того, у КНР повторили тезу про те, що ядерні війни не повинні вестися, а також виступили проти атак на атомні електростанції та ядерні об’єкти.

Після цього У МЗС РФ вказали на високу оцінку з російської сторони прагнення КНР зробити внесок у врегулювання конфлікту.

Поділитись