У ДНР почали розробку доктрини “Русский Донбасс”

У ДНР почали розробку доктрини “Русский Донбасс”

Глава так званої Донецької народної республіки (ДНР) Денис Пушилін заявив про початок розробки доктрини під назвою “Русский Донбасс”, яка повинна стати “платформою ідеологічного устрою республіки”, що відбиває історичні зв’язки Донбасу з Росією.

“У 2014 році ми знали, за що боремося і проти чого, – сказав Пушилін на зустрічі з представниками громадськості, повідомляє Донецьке агентство новин. – Зараз ми дійсно думаємо про майбутнє як мінімум на покоління вперед. <…> Потрібно дати чіткі визначення поняттям, пояснити науково нашу спільну позицію”. Для цього, за його словами, “потрібна доктрина [“Русский Донбасс”], яка відобразила б основні аспекти культурно-історичного розвитку регіону, світоглядну систему населення, менталітет, формування ідеї державності республіки, вона повинна стати програмним документом, основою освітніх процесів, рішень в системі госпланування”. Пушилін вважає, що документ “Русский Донбасс” повинен стати “платформою ідеологічного устрою республіки”.

На його зустрічі з громадськістю відбулося перше обговорення принципів і концепції документа. Зазначалося, що він стане “важелем для інтеграції регіону в російське культурне та економічне простір”. Також прийнято рішення розпочати широке обговорення положень доктрини в містах та районах ДНР.

Після державного перевороту в Україні в лютому 2014 року і відсторонення від влади президента Віктора Януковича на сході країни, де переважає російськомовне населення, почалися масові протести. У відповідь київська влада в середині квітня того ж року почали військову операцію на Донбасі. В результаті збройного конфлікту загинули вже понад 13 тисяч осіб з обох сторін, понад 30 тисяч отримали поранення. До півтора мільйона чоловік стали внутрішніми переселенцями.

У травні 2014 року в Луганській і Донецькій народних республіках, а також на територіях, підконтрольних київським силовикам, відбувся референдум з питання самовизначення ЛНР і ДНР. “Явка” в Луганській області склала 81%, в Донецькій – 75%. “За” самовизначення ЛНР проголосували 96,2% учасників референдуму, ДНР – 89,7%. На наступний день, 12 травня 2014 року, був проголошений державний суверенітет самопроголошених республік.

У лютому 2015 року в Мінську було підписано план мирного врегулювання, який отримав назву Комплекс заходів по виконанню Мінських угод, який об’єднав в єдине ціле і уточнив всі колишні домовленості, досягнуті сторонами на мінській майданчику з вересня 2014 року.

Мінські угоди по врегулюванню конфлікту в Донбасі припускають припинення вогню, відведення озброєнь, амністію, відновлення економічних зв’язків, а також проведення глибокої конституційної реформи в Україні, результатом якої повинна стати децентралізація влади з урахуванням особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей. Однак цей план залишається нереалізованим.

Поділитись